Galaxy A8+ se představuje na videu. Máme také kompletní výčet parametrů

Samsung by již brzy měl představit nové smartphony řady Galaxy A, očekávány jsou oproti předchozím letům pouze dva modely se jmény Galaxy A8 a Galaxy A8+. Samsung tak sjednotí názvy s letošními vlajkovými S modely, z nichž také budou chystaná „áčka“ vycházet. Větší Galaxy A8+ nyní pózuje na videu.

Potvrzuje se již několikrát viděný vzhled – telefon vypadá jako Samsung Galaxy S8+, nemá však zahnutý displej a rámečky kolem něj jsou o něco málo širší. Šestipalcová Super AMOLED obrazovka má moderní širokoúhlý poměr stran a nezvyklé rozlišení 1 080 × 2 220 pixelů; bude tedy ještě užší, než displeje s poměrem 18:9. Nad displejem najdeme duální selfie kamerku tvořenou kombinací čipů s rozlišením 16 a 8 Mpx, nad oběma se nachází optika se slušnou světelností f/1.9.

Ještě lépe je na tom fotoaparát na zadní straně, který má světelnost f/1.7 a rozlišení 16 Mpx, v tomto případě je však čočka pouze jedna. Pod ní se bude nacházet čtečka otisků prstů, bude tedy umístěna na dostupnějším místě než v případě posledních vlajkových Samsungů. Oproti předchozím spekulacím se na těle nenachází hardwarové tlačítko pro asistentku Bixby, které je ale v našich končinách stejně irelevantní. Jeho absence je patrná i na uniklých snímcích z manuálu menšího Galaxy A8.

Ten má mít až na velikost displeje a kapacitu akumulátoru stejné parametry – za pohonnou jednotku bude dosazen 14nm čipset Exynos 7885 se dvěma výkonnými jádry s taktem 2,2 GHz a šesti úspornými jádry s taktem 1,6 GHz. Operační paměť má být velkorysých 6 GB (údajně dorazí i model se 4 GB), data bude možné ukládat na 64GB vnitřní paměť nebo na kartu formátu microSD.

Chybět nebude ani 3,5mm sluchátkový jack, o dobíjení 3 500mAh akumulátoru se postará USB-C konektor s podporou rychlého dobíjení. Fyzické proporce Galaxy A8+ budou v řeči čísel 159,9 × 75,7 × 8,3 mm, telefonu bude splňovat odolnostní certifikaci IP68.

Zbývá už jen počkat na oficiální premiéru, na které budou oznámeny poslední neznámé veličiny – hlavně cena a dostupnost.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTmania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Kapitoly článku