Domů » Bleskovky » Galaxy A8 a A8+ v hands-on videu: těšme se na duální selfie kameru rozpoznávající uživatele

Galaxy A8 a A8+ v hands-on videu: těšme se na duální selfie kameru rozpoznávající uživatele

Samsung zřejmě již na lednový veletrh CES přiveze novou generaci smartphonů Galaxy A, kterou budou v tvořit dva modely Galaxy A8 a A8+. Přestože má k premiéře dojít až za tři týdny, dostáváme informace o těchto zařízeních čím dál častěji. Nyní se na internetu objevilo nové video, ve kterém jsou zobrazeny parametry a některé funkce, které tyto dva telefony dostanou.

Galaxy A8 a A8+ mají být prémiově vypadající zařízení spadající do střední třídy. Přestože dostanou zbrusu nové displeje s poměrem stran 18,5:9 (úhlopříčka 5,5 a 6 palců), rámečky nebudou tak tenké, jako v případě vlajkových smartphonů řady Galaxy S. Může za to i použití plochého displeje namísto zahnutého.

Nad displejem se bude netradičně nacházet duální fotoaparát v konfiguraci 16 + 8 Mpx (světelnost v obou případech f/1.9), jejich kombinace bude zajišťovat i autentizaci uživatele podle obličeje. Druhou možností bude sejmutí otisku prstu, snímač se bude nacházet na zadní straně pod 16Mpx fotoaparátem se světelností f/1.7.

Oba telefony má pohánět čipset Exynos 7885 s 2 výkonnými jádry s taktem 2,2 GHz a šesti úspornými jádry s taktem 1,6 GHz. Paměť RAM má mít kapacitu 4 nebo 6 GB, vnitřní úložiště má být nabízeno v kombinaci 32 a 64 GB s možností rozšíření paměťovou kartou. Chybět nemá podpora všech myslitelných sítí a odolnost s certifikací IP68. Reproduktor bude opět umístěn na pravé straně, tu spodní bude okupovat 3,5mm jack a USB-C pro nabíjení 3 000, resp. 3 500 mAh baterie.

Zbývá už jen počkat na oficiální premiéru, na které budou oznámeny poslední neznámé veličiny – hlavně cena a dostupnost.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

3 komentářů

  1. Vždyť to vypadá jak S8 a vsadím se že to bude mít i přemrštěnou cenu.

  2. Ale asi to nebude mať konečne Qi nabíjanie. 3500 mAh mala mať menšia verzia, Plusko malo mať 4000 mAh ako Mate 10.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).