TOPlist

Galaxy A8 a A8+ v hands-on videu: těšme se na duální selfie kameru rozpoznávající uživatele

Samsung zřejmě již na lednový veletrh CES přiveze novou generaci smartphonů Galaxy A, kterou budou v tvořit dva modely Galaxy A8 a A8+. Přestože má k premiéře dojít až za tři týdny, dostáváme informace o těchto zařízeních čím dál častěji. Nyní se na internetu objevilo nové video, ve kterém jsou zobrazeny parametry a některé funkce, které tyto dva telefony dostanou.

https://www.youtube.com/watch?v=6oALe6h6oyQ&feature=youtu.be

Galaxy A8 a A8+ mají být prémiově vypadající zařízení spadající do střední třídy. Přestože dostanou zbrusu nové displeje s poměrem stran 18,5:9 (úhlopříčka 5,5 a 6 palců), rámečky nebudou tak tenké, jako v případě vlajkových smartphonů řady Galaxy S. Může za to i použití plochého displeje namísto zahnutého.

Nad displejem se bude netradičně nacházet duální fotoaparát v konfiguraci 16 + 8 Mpx (světelnost v obou případech f/1.9), jejich kombinace bude zajišťovat i autentizaci uživatele podle obličeje. Druhou možností bude sejmutí otisku prstu, snímač se bude nacházet na zadní straně pod 16Mpx fotoaparátem se světelností f/1.7.

Oba telefony má pohánět čipset Exynos 7885 s 2 výkonnými jádry s taktem 2,2 GHz a šesti úspornými jádry s taktem 1,6 GHz. Paměť RAM má mít kapacitu 4 nebo 6 GB, vnitřní úložiště má být nabízeno v kombinaci 32 a 64 GB s možností rozšíření paměťovou kartou. Chybět nemá podpora všech myslitelných sítí a odolnost s certifikací IP68. Reproduktor bude opět umístěn na pravé straně, tu spodní bude okupovat 3,5mm jack a USB-C pro nabíjení 3 000, resp. 3 500 mAh baterie.

Zbývá už jen počkat na oficiální premiéru, na které budou oznámeny poslední neznámé veličiny – hlavně cena a dostupnost.

Autor článku Jakub Karásek
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku