Cena:

Galaxy A30s a A50s: střední třída Samsungu dostává lepší kamery a modernější vzhled

galaxy a30s 1

Samsung se patrně inspiroval u Applu, neboť své řadové telefony z rodiny Galaxy A označuje čísly a do názvů „mezigenerací“ doplňuje písmenko S. Řada Galaxy A byla v minulém týdnu obohacena o smartphone Galaxy A10s, a nyní ji doplňují čerstvě představené modely Galaxy A30s a A50s. Oba telefony si berou to nejlepší ze svých předchůdců a přihazují něco navíc.

Samsung Galaxy A30s

U níže postaveného modelu se změnil zejména hlavní fotoaparát – namísto dvou čoček zde máme tři, a to v následující konfiguraci:

  • 25Mpx hlavní kamerka se světelností f/1.7
  • Širokoúhlý fotoaparát s rozlišením 8 Mpx
  • Hloubková 5Mpx kamera
Samsung Galaxy A30s
Samsung Galaxy A30s

Ze zad naopak zmizela čtečka otisků prstů, která je nově součásti displeje. A když už je řeč o zádech, máme zde nové čtyři barevné varianty s holografickým efektem na zádech – bílou, černou, fialovou a zelenou; k nám se bohužel dostanou pouze první dvě. Poslední novinkou je umělá inteligence, která nově řídí proces nabíjení telefonu a přináší herní funkci Game Booster a režim Super Steady pro fotoaparát.

Vše ostatní zůstalo při starém, Galaxy A50s si ponechává 6,4″ SuperAMOLED displej typu Infinity-V s HD+ rozlišením a výřezem pro 16Mpx selfie kamerku. O pohon se stará osmijádrový procesor (2 × 1,8 GHz + 6 × 1,6 GHz), na výběr bude několik paměťových variant – 3 nebo 4 GB RAM, a úložiště s kapacitou 32, 64 nebo 128 GB, které lze ve všech případech rozšířit paměťovou kartou. Dobíjení 4 000mAh akumulátoru zajišťuje USB-C, podporováno je rychlé nabíjení s výkonem 15 Wattů.

Samsung Galaxy A30s
Samsung Galaxy A30s

Samsung Galaxy A30s se na náš trh podívá ve variantě 4/64 GB v druhé polovině září za cenu 6 999 korun včetně DPH.

Samsung Galaxy A50s

Druhý představený telefon je na první pohled totožný, a pravděpodobně z tohoto důvodu se ani na náš trh nepodívá. Oproti Galaxy A30s má lepší procesor (4 × 2,3 GHz + 4 × 1,7 GHz) a lepší fotoaparát v konfiguraci 48 + 8 + 5 Mpx. 6,4″ SuperAMOLED displej je díky Full HD+ rozlišení jemnější, více pixelů mají i pořízená selfies (32 Mpx). Nabídka paměťových variant se zúžila na 4/64 a 6/128 GB, akumulátor má stejnou kapacitu 4 000 mAh.

Samsung Galaxy A50s
Samsung Galaxy A50s

Škoda, že se k nám nepodívá vybavenější varianta, už jen kvůli lepšímu displeji, který modelu Galaxy A30s tak trochu podráží nohy.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.