Domů » Bleskovky » G Watch 2: Dočkáme se v Berlíně nástupce chytrých hodinek od LG?

G Watch 2: Dočkáme se v Berlíně nástupce chytrých hodinek od LG?

První generace hodinek LG G Watch se na trhu ohřála necelé dva měsíce a vypadá to, že je brzy nahradí nástupce. Alespoň to tvrdí zdroj serveru Korea Times, který dále upřesňuje, že představení bychom se měli dočkat na veletrhu IFA, který se koná od 5. do 10. září v Berlíně.


Chytré hodinky od LG se příští měsíc mají dočkat nástupce

A jaké vylepšení by druhá generace hodinek měla nabídnout? Zásadní novinkou má být OLED panel, který oproti stávajícímu IPS nabídne živější barevné podání. Pod kapotou najdeme blíže nespecifikovaný procesor od Qualcommu. Hodinky opět poběží na platformě Android Wear, se kterou společnost dle vlastního vyjádření počítá i do budoucna. 

Předpokládaná cena zařízení má činit 250 USD (zhruba 5200 Kč bez DPH), což je stejně jako v případě chystaných hodinek Moto 360. První generace hodinek se v České republice neprodává, tak doufejme, že pokud LG v Berlíně nový model opravdu představí, najde si rychle cestu také na český (a slovenský) trh. Tak jako tak se v průběhu podzimu mají příznivci chytrých hodinek na co těšit – kromě uvedení modelu Moto 360 by své eso v rukávě měl vytasit také Apple se svými iWatch.

Tomáš Mrázek

Diskuze k článku

  1. Jiří Mrázek (neregistrovaný)

    Pořád nechápu tu naivitu ve článcích okolo Androidu Wear, že se možná tyhle a tyhle nebo další hodinky dostanou na náš trh. Odpověď zní jednoduše NE, nedostanou. Proč? Protože 90% funkcí těch hodinek jde ovládat pouze hlasem a Google Now ač rozpozná češtinu velmi dobře neumí zpracovávat české příkazy ale pouze diktovat text. Na hodinkách tak maximálně nastavím budík, spustím časovač, stopky, zjistím kolik jsem ušel kroků a přečtu notifikace. Věci jako naviguje mě sem, zavolej toho, napiš email/zprávu tomu, přidej mi poznámku, najdi nejbližší něco prostě nefungují a pokud Google neudělá komplet ovládání hlasem (možná někdy ve vzdálené budoucnosti) budou nám hodinky na platformě Android Wear stejně jako třeba Google Glass úplně k ničemu.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).