TOPlist

Futuruma dostane novou sérii! Reakce fanoušků jsou rozporuplné

Poslíček Fry ze seriálu Futurama
  • Futurama v léta přivítá svou již 11. sérii
  • Ke zhlédnutí bude v USA na Hulu od 24. července
  • V Česku je zatím na Disney+ pouze 9 řad

Americká streamovací služba Hulu (jejíž pořady v Česku najdete na Disney+) oficiálně oznámila, že v létě dorazí 11. řada animovaného seriálu Futurama. Premiéra bude 24. července 2023, přičemž nový díl bude ke zhlédnutí vždy v pondělí.

Nová série byla oznámena již v únoru tohoto roku, tehdy však fanoušci dostali přislíbeno 20 epizod s průměrnou stopáží kolem 20 minut. Realita je však odlišná, v 11. sérii bude nakonec pouze 10 epizod, z čehož je notná část fanoušků zklamaná. Hulu zatím důvod nedodržení svých slibů nevysvětlilo.

Pokračování Futuramy nabídne zpět staré známé postavy, jako je Fry, Leela, osobitý robot Bender a také zbytek dopravní společnosti Planet Express, kolem které se příběh točí. Chybět nemají ani narážky na aktuální světové události – pandemii covid-19, vakcíny, kryptoměny, ekonomická krize a podobně.

Diváci v Česku si budou muset na příchod 11. řady ještě počkat. Aktuálně je na platformě Disney+ ke zhlédnutí 9 řad, na 10. a potenciálně 11. se čeká. Platforma bohužel nenabízí povedený český dabing, který byl dostupná na televizní stanici Prima Cool, pouze lokalizované titulky v češtině.

Autor článku Jakub Fišer
Jakub Fišer
Novinář, fanoušek moderních technologií, letních měsíců a asijského jídla. Mám rád filmy od Lynche, obrazy od Pollocka, french house a fotbalový klub Arsenal. Ve volném čase hraju na PlayStationu a chodím běhat.

Kapitoly článku