Domů » Bleskovky » Futuristický stůl pro mobilní nadšence: Napodobováním fotosyntézy zvládne dobíjet zařízení

Futuristický stůl pro mobilní nadšence: Napodobováním fotosyntézy zvládne dobíjet zařízení

Každý z nás si jistě vzpomene na hodiny biologie, kdy nám vyučující přednášel o fotosyntéze. Kdo by si však v tu dobu pomyslel, že podobný princip přeměny energie bude jednou nabíjet naše mobilní zařízení. Společnost Solaronix ve spolupráci s návrhářem Marjan van Aubel před nedávnem představila velice zajímavý kus nábytku, který to skutečně dokáže. Jedná se o stůl vybavený solárními články, které využívají k výrobě elektrické energie chemického procesu, který je podobný fotosyntéze.

Výhoda této technologie tkví v efektivnější absorbci nepřímo dopadajícího světla, než v případě klasických fotovoltaických článků. Jídelní stůl pod tvrzeným sklem ukrývá řadu barevných solárních panelů, které nasbíranou energii posílají do USB portů umístěných v rámu konstrukce.

U snídaně tak postačí připojit kabel k vašemu smartphonu či tabletu a rázem se zahájí jeho nabíjení. Velkou neznámou bohužel zůstává dostupnost a především cena, která za tento designérský kousek jistě nebude nijak malá.

  

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).