Domů » Bleskovky » Funkce Always-on na Galaxy Note 7: Notifikace ihned po ruce

Funkce Always-on na Galaxy Note 7: Notifikace ihned po ruce

Samsung Galaxy Note 7 bude oficiálně představený 2. srpna na tiskové konferenci v New Yorku. Už nyní víme, jak bude novinka vypadat a že se dočkáme minimálně tří barevných variant. Nyní se na internetu objevila fotografie, na které je zachycena nabídka funkce Always-on, která na displeji zobrazuje informace o datu, čase, stavu baterie a nových notifikacích.

Samsung Galaxy Note 7
Samsung Galaxy Note 7 na oficiálním renderu

Displej, který bude na obou stranách zaoblený, by měl mít úhlopříčku 5,7″ či 5,8″ a pochopitelně se bude jednat o Super AMOLED panel s Quad HD rozlišením. Výkon má dodat procesor Exynos z vlastní produkce a dostupná by měla být i varianta se Snapdragonem 82x. Pro potřeby systému má být k dispozici 4 nebo 6 GB LPDDR4 RAM. Posílit by měla také baterie, a to na rovných 4000 mAh, i když některé zdroje hovoří o kapacitě 3600 mAh. Operačním systémem bude Android 6.0.1 Marshmallow, tradičně doplněný o uživatelské prostředí TouchWiz a funkce spojené s kapacitním perem S-Pen.

Funkce Always-On na Samsungu Galaxy Note 7
Funkce Always-On na Samsungu Galaxy Note 7

Telefon nabídne 64GB úložiště s možností rozšíření paměťovou kartou a dvojici fotoaparátů o rozlišení 12 a 5 Mpx. Působivá je i zmínka o odolnosti s certifikací IP68, což by u zařízení se stylusem byla premiéra. Chybět nemá ani oboustranný USB-C konektor či čtečka oční duhovky.

Michal Javůrek

Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.

28 komentářů

 1. Rozumbrada (neregistrovaný)

  Já jen doufám, že to Always ON se rozšíří i na S7

 2. SmetyCZ (neregistrovaný)

  Jestli to dobře chápu, jde o obdobu glance screenu z Lumií.

  Nikdy jsem moc nepochopil, proč se tahle funkce nerozšířila do daleko víc android zařízení.

  • No je to ona. Na SGS7 funkční, ale napůl. Neumí,, zatím,, všechny notifikace. Proč se už dávno neobjevila, by mě taky zajímalo.

  • Tak ani Nokia to neuměla zajistit pro všechny své modely. Je to jedna z dalších vlastností displeje, které se musí implementovat, licencovat, chtít, podporovat, dodavatelů displejů je více, odběratelů ještě víc. Přitom taková blbost. V zásadě to většině nahradí dioda (ha, něco se děje) a nemalé množství nemá ani to (komplet iOS, hromada Androidu např.).

   • Tvl. všeználek UNI.

   • xzeit: Určitě ne, např. téma aut u mě končí někde u volantu, pokud něco nefunguje za volantem, musí řešit někdo jiný:) Já mu pak zase řeším IT, výměnný obchod jak ze středověku.

   • Hlavně aby jsi za volantem fungoval ty. :-)
    Naštěstí co se IT týče si řeším taky všechno sám. Od HW po SW. U aut je to tak napůl, jelikož můj otec je automechanik, vždycky na mém autě děláme spolu. Kdysi jsem mu dokonce pomáhal. Taky se najdou výjimky, které ale neumím.

   • lerion (neregistrovaný)

    Jestli ty mu resit IT, tak to musi byt poradny chudak. Uz se alespon nekdy nekomu dovolal? :D

   • Hlavně ze ty jsi lerione vývojář,co jdi vyvinul ty chudáku? jednu uprdenou aplikaci a už jsi se jako mceza pysnil titulem vývojář ty deb..e oteklá….ty budeš někoho zesměšňovat????

   • Dioda bude už jen dioda. Maximálně to bliká jinými barvami. Glance screen a jeho obdoba je přece úplně někde jinde. Vidím datum, čas, jestli mám zaplé vibrace, abych nerušil. Zkontroluji pohledem, jestli mám aktivovaný budík. Mohou být zobrazeny poznámky z kalendáře. Samozřejmě notifikace – telefon, zprávy atd. Navíc tohle má potenciál zobrazovat téměř cokoliv. To, že se vývoj zatím zasekl jen u notifikací, datumu a pár věcí, které jsem zmínil, nemusí být konečná. Na služebním androidu bych tuto funkci velice uvítal.

   • Kamil (neregistrovaný)

    No hoši nevím, já osobně všechno vypínám aby mi na telefonu nepoznala slečna, že píše nějaká jiná! Takže display má být mrtvý a ideálně ležet otočený dolů ;-) jinak mám k naprosté spokojenosti Note3 a na sedmičku sedmičku těším…

   • Tade: Na stole telefon docknutý, takže to může ukazovat úplně klasicky, bez opiček (GS):) V kapse není co řešit. Ve voze opět docknuto. Na kole ignoruji (nebo mapuji). No a máme pár scénářů okolo, kdy to může něco přinést, nicméně nic radikálního, jak časově, tak informační hodnotou. Navíc vývoj odbočil směr nositelnost. GS bych určitě neměnil za LEDku, která mi spolehlivě upoutá pozornost na prioritní události při pohledu odkudkoli.
    A i režim docku, který je tu s námi hromadu let je řekl bych v zoufalém stavu.

   • Jako nevím jak ostatní, ale když přijdu domů, hodím mobil na stůl. Žádný dock nemám. Max bezdrátovou nabíječku, na kterou mobil dávám přes noc. Ty žijes asi v jiném světě UNI. Nejlepší je kombinace GS a diody. Jak říkás, dioda upoutá pozornost, stejně jako může ale GS. Taky to umí blikat a např. poslední zmeškana událost může mít piktogram přes celý displej, pak to jde vidět asi ještě líp než dioda… Teda na SGS7 svítí AOD dost silně i za dne. Kromě toho možnosti AOD/GS jsou mnohem variabilnější. V kombinaci s diodou pak TOP. Mmch ne každý chce aby mu notifikací zobrazovala blikající dioda, která. může být v některých případech rusivá.. Tam je mnohem lepší AOD/GS… Vidíš co máš zmeskane, pritom to není otravné. UNI, ty vidíš jen to co chceš sám. Dívej se na to globálně.

   • Jeli LED rušivá, neotravuju telefonem na stole ostatní. Dock byl myšlen spíše o dobu produktuvity, doma se nad mé už ty nesmysly valit nemusí, dělali to 8-10 hodin před tím:-)

   • No a pak je právě lepší diskrétní režim AOD.

   • Tak já mám jak notifikace mávnutím nad displejem tak zelenou LEDcsvitici z mřížky kterou nelze přehlédnout bohužel ji Motorola jaksi zapomela v stockROM aktivovat alevCyanogenMOD a custom tom to jistí.

  • Tak mě u MotoX 2014 stačí mávnout na displejem v horní části kde je proximity s výsledek stejný, lze to vypnout něco málo tobsamo Bašť i ve tmě je vidět jak proximity a to na opačné straně svíti slabounce červeně

 3. jay (neregistrovaný)

  Always On (Glance Screen) je najlepšia funkcia telefónu po telefonovaní. Keď telefón, tak len s touto možnosťou.

 4. tomas (neregistrovaný)

  preco to samsung nevola glance screen ked je to to iste. to ako keby na loptu vymysleli iny nazov. fakt chore. kazdy si bude nazivat veci podla seba aj ked uz su vymyslene? co tak iny nazov pre svetlo…

 5. To mělo být sem.
  Dnes jsem nainstaloval toto [odkaz]

  Musím říct, že funkčně tomu AOD od Samsungu nesahá ani po kotníky… Zobrazuje všechny notifikace, které AOD od Samsungu ne. Možnosti nastavení jsou nepřeberné, uvidíme jak na tom bude spotřeba.

 6. Mob (neregistrovaný)

  Od vydání s7 byl pouze jeden update aod který nepřidal naprosto nic

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).