Domů » Bleskovky » Fujifilm na nákupech, kupuje společnost Xerox

Fujifilm na nákupech, kupuje společnost Xerox

Legendární výrobce tiskáren, americká společnost Xerox, nyní patří japonskému Fujifilmu. Firma, bez které by například nevznikly počítače tak, jak je známe dnes, nebo která zavedla do běžné řeči termín „oxeroxovat“, je součástí nové společnosti Fuji Xerox. Nákup Japonce vyšel na 6,1 miliardy dolarů. Nově vzniklá společnost, která má nyní kombinované příjmy ve výši 18 miliard dolarů, bude mít sídlo jak v Tokiu, tak v Connecticutu.

„Nová firma Fuji Xerox získá lepší pozici v globálním měřítku, zvýší svou aktivitu na rychle se rozvíjejících trzích a zajistí inovační kapacity pro zajištění rychle se vyvíjejících potřeb našich zákazníků,“ stojí v tiskovém prohlášení. Jako součást dohody bude akcionářům vrácena částka 2,5 miliardy dolarů a rovněž přijde o práci 10 000 zaměstnanců v Asii.

Michael Chrobok

Nestranný fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).