Domů » Bleskovky » Freescale slibuje třikrát rychlejší bezdrátové nabíjení telefonů i tabletů

Freescale slibuje třikrát rychlejší bezdrátové nabíjení telefonů i tabletů

Bezdrátovým nabíjením prozatím disponuje omezené množství zařízení, v jejichž čele se nachází telefony od Nokie/Microsoftu. Pohodlí této technologie je vykoupeno delší dobou potřebnou k úplnému dobití baterie zařízení, to však má napravit nově oznámený bezdrátový nabíjecí systém od Freescale.

  

Naštěstí se nejedná o žádný nový proprietární standard, řešení Freescale využívá současných nejrozšířenějších norem pro bezdrátové nabíjení – Qi a Powermat. Nový nabíjecí systém nabízí výstupní výkon 15 W, tedy třikrát více než současná konkurenční řešení, díky tomu má být schopný nabít 4 000 mAh baterii za necelé tři hodiny. Nabíječky, které budou disponovat technologií od Freescale, budou zpětně kompatibilní se všemi zařízeními využívajícími vyjmenované standardy, bohužel maximální výkon budou schopna využít pouze zařízení s novým čipem.

 
Bezdrátové nabíjení telefonu je velmi návykové 

Své využití má tato technologie najít nejen v mobilních telefonech, ale rovněž v tabletech nebo v kapesních zdravotnických zařízeních. Výrobci zařízení budou moci využít této technologie již v prvním čtvrtletí příštího roku.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).