Domů » Bleskovky » Foxconn chce začít vyrábět chytré telefony a tablety také v USA

Foxconn chce začít vyrábět chytré telefony a tablety také v USA

Foxconn je největší společností na světě vyrábějící elektronická zařízení. V současnosti se aktivně dívá po možnosti vyrábět telefony a tablety nejvyšší třídy přímo ve Spojených státech. Potvrdil to prezident a předseda představenstva Terry Gou. Předpokládá se, že by se mělo jednat z velké části o výrobu produktů pro společnost Apple. 

Tento krok je logický vzhledem k rostoucím mzdám v Číně a posilujícímu Čínskému jüanu dochází ke zvedání nákladů oblasti. Společnost se zaměřuje na USA také proto, že vláda prezidenta Obamy se soustředí na návrat výroby a tím rozšíření nabídky pracovních míst. Zároveň zde případní zaměstnavatelé snadno najdou kvalifikovanou pracovní sílu.

 

Vyšší platy ve Spojených státech by mohlo vyvážit nasazení vysoce automatizovaných výrobních linek, se kterými by při výrazně nižším počtu zaměstnanců bylo možné dosáhnout stejné produkce jako v Číně. Zároveň by výrobky produkované přímo na území Spojených států nenesly žádné náklady spojené s importem do země.

Nejedná se o první situaci, kdy společnost čelí rostoucím mzdám v Číně. Samsung se nedávno začal soustředit namísto Číny na Vietnam, kde jsou prozatím nižší náklady. Terry Gou si myslí, že dokáží zahájit výrobu ve Spojených státech, které o podobné zvýšení nabídky pracovních míst stojí.

David Podzimek

Sledování diskuze
Upozornit na
guest
5 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments