Domů » Bleskovky » Foxconn chce začít vyrábět chytré telefony a tablety také v USA

Foxconn chce začít vyrábět chytré telefony a tablety také v USA

Foxconn je největší společností na světě vyrábějící elektronická zařízení. V současnosti se aktivně dívá po možnosti vyrábět telefony a tablety nejvyšší třídy přímo ve Spojených státech. Potvrdil to prezident a předseda představenstva Terry Gou. Předpokládá se, že by se mělo jednat z velké části o výrobu produktů pro společnost Apple. 

Tento krok je logický vzhledem k rostoucím mzdám v Číně a posilujícímu Čínskému jüanu dochází ke zvedání nákladů oblasti. Společnost se zaměřuje na USA také proto, že vláda prezidenta Obamy se soustředí na návrat výroby a tím rozšíření nabídky pracovních míst. Zároveň zde případní zaměstnavatelé snadno najdou kvalifikovanou pracovní sílu.

 

Vyšší platy ve Spojených státech by mohlo vyvážit nasazení vysoce automatizovaných výrobních linek, se kterými by při výrazně nižším počtu zaměstnanců bylo možné dosáhnout stejné produkce jako v Číně. Zároveň by výrobky produkované přímo na území Spojených států nenesly žádné náklady spojené s importem do země.

Nejedná se o první situaci, kdy společnost čelí rostoucím mzdám v Číně. Samsung se nedávno začal soustředit namísto Číny na Vietnam, kde jsou prozatím nižší náklady. Terry Gou si myslí, že dokáží zahájit výrobu ve Spojených státech, které o podobné zvýšení nabídky pracovních míst stojí.

David Podzimek

5 komentářů

 1. da (neregistrovaný)

  Kks toto je vrchol takto funguje system vsetky peniaze pohlcuju firmy a korporacie s vysokymi ziskamy…

  No a co ze je vysia mzda tak firma nzaroby 5miliard ale len 3 aj tak je v obrovskom zisku…

  Chamtivost ludi nema konca

  • Tak pokud narážíš na Apple a Samsung, tedy více méně jediné, kteří mají zisk z dané oblasti, tak zvláště u Samsungu můžeš preferovat při koupi jiného výrobce a pozici Samsungu oslabit, jsou alternativy.

   Horší by bylo, kdyby to byla jediná varianta a ta rýžovala na lidech. Ale takto nad tím hořekovat….

  • typicky volic sockomousov zareagoval :) skus sa namiesto nariekania v diskusiach radsej vzdelavat a pracovat na sebe a mozno raz aj ty povedies firmu ako Apple…

 2. Foxconn mel v nedavne minulosti problemy, kdy kvuli vysokemu pracovnimu nasazeni (16-20h denne za par $) pachali jeho delnici sebevrazdy. Dokud se to delo v Cine, tak to nikoho predevsim v USA nezajimalo, ale dokazete si predstavit tu situaci, kdyby k tomu zacalo dochazet v zapadni Evrope nebo USA?

  • Kendal (neregistrovaný)

   Bude to rovnaké ako v Číne. Žiješ v ilúzii, že život niekoho iného niekoho iného zaujíma. Prosto doba. Asi dosť hnusný názor ale dosť pravdepodobný.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).