Domů » Bleskovky » Fotografická soutěž Huawei Next-Image Awards 2021 láká na hodnotné ceny pro vítěze

Fotografická soutěž Huawei Next-Image Awards 2021 láká na hodnotné ceny pro vítěze

Společnost Huawei oznámila zahájení soutěže Next-Image Awards 2021, která se zaměřuje na fotografie pořízené chytrými telefony. Soutěž představil Huawei poprvé v roce 2017 a od té doby se do ní ve všech ročnících přihlásilo přes 2 miliony lidí. Stejně jako v minulých letech i tentokrát bude amatérské fotografie v deseti kategoriích na téma „Spolu jsme lepší“ hodnotit tým odborníků z celého světa.

huawei next image contest 2021
Letošní téma soutěže Next-Image je „Spolu jsme lepší“

Odbornou porotu bude tvořit kanadský fotograf extrémních sportů Reuben Krabbe, uznávaná umělecká kritička z Velké Británie Karen Smith a francouzský rozhlasový a televizní producent Olivier Chiabodo. Mezi další členy odborné poroty patří zakladatel šanghajského centra fotografie a držitel Pulitzerovy ceny Liu Heung Shing, minulý vítěz jedné z hlavních cen Next-Image Awards 2020, Lin Haiyin, profesor Školy žurnalistiky a komunikace BNU Yu Guoming a Li Changzhu z oddělení pro spotřebitelskou marketingovou strategii v rámci divize produktového portfolia Huawei.

Huawei Mate 40 Pro 29
Soutěž Next-Image Awards je zaměřena na mobilní fotografii

Mezi deset kategorií, ve kterých bude odborná porota vybírat ty nejlepší snímky, patří portrét, černobílé, barvy, momentka, noc, široký záběr, zoom, video, příběh a makro.

huawei next image kategorie
Hlavní kategorie soutěže Next-Image 2021

Vítěz přitom nebude pouze jeden. Hlavní cenu Fotograf roku získají 3 účastníci a v jednotlivých kategoriích bude celkem 27 vítězů, přičemž 30 finalistů a 10 studentů získá taktéž ocenění.

Huawei pro vítěze připravil hodnotné ceny

Pro vítěze si Huawei připravil peněžitou odměnu 10 000 dolarů (cca 218 tisíc Kč), vítězové jednotlivých kategorií dostanou 1 000 dolarů (cca 22 tisíc Kč), každý z finalistů si odnese chytré hodinky Huawei Watch 3 a studentští vítězové se mohou těšit na smartphone Huawei P50 a 1 000 dolarů (cca 22 tisíc Kč).

huawei p50 pro 1
Na vítěze čeká také chytrý telefon Huawei P50

Autoři tří nejlepších snímků z České a Slovenské republiky získají Huawei Matebook 14, nejlepší snímky z každé kategorie pak postoupí do globálního finále, kde je hlavní cenou 10 000 dolarů (cca 218 tisíc Kč). Přihlásit se do soutěže můžete na stránkách společnosti Huawei.

Dominik Vlasák

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).