Domů » Bleskovky » Fotoaparátů není nikdy dost. Samsung Galaxy A72 jich má mít vzadu rovnou pět

Fotoaparátů není nikdy dost. Samsung Galaxy A72 jich má mít vzadu rovnou pět

Čím víc čoček, tím lepší fotoaparát. O tom se nás v poslední době snaží přesvědčit výrobci smartphonů zejména ve střední třídě, kde pak obvykle nacházíme zbytečné 2megapixelové snímače pro makro, hloubku ostrosti nebo černobílé snímky. Že čoček není nikdy dost, bude chtít dokázat i připravovaný smartphone Samsung Galaxy A72.

galaxy a72
Ilustrační obrázek

Samsung Galaxy A72: 5 fotoaparátů vzadu, 1 vpředu

Podle informací serveru The Elec hodlá korejský výrobce tento telefon osadit rovnou pěti čočkami, což dříve zkoušela například společnost HDM Global u smartphonu Nokia 9 PureView. Zatímco u této Nokie měly všechny snímače podobné parametry a výhodou tohoto řešení bylo (mělo být) slučování informací z nich, Samsung prý vsadí na tradičnější sestavu:

 • 64Mpx hlavní snímač
 • 12Mpx širokoúhlou kameru
 • 8Mpx teleobjektiv s 3× optickým přiblížením
 • 5Mpx makro kamera
 • 5Mpx hloubkový senzor

Šestým fotoaparátem do party má být 32Mpx selfie kamera. Podle přechozích spekulací by měl některý ze zmíněných fotoaparátů disponovat optickou stabilizací, čímž by Galaxy A72 stal vůbec prvním z „áčkových“ telefonů s touto schopností.

Samsung Galaxy A72 má dorazit někdy na začátku příštího roku, při premiéře jej údajně doprovodí slabší model Galaxy A52 se čtyřmi fotoaparáty. Korejský gigant údajně počítá s odbytem 30 milionů kusů těchto telefonů.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

8 komentářů

 1. smiešny marketing… pixel si vystačí s jedným a robí nádherné fotky…

  • To je pravda, ale uděláš s ním ultraširokoúhlý snímek?

  • Ultra širokáč je možná užitečný, ale co ten zbytek? Tady s tím agresivním slováčiskem souhlasím. Telephoto zbytečné (rozmazání lze řešit softwarově), zoom většinou naprosto zbytečný kvůli své nekvalitě, ano možná jsou výjimky ala Note Ultra, ale ne v Galaxy A72). Makro kamery jsou na telefonech přímo k smíchu. Je to jen marketing…

  • Tak u těch levnějších rozhodně.

  • no vidis, nakonec budeme este kamarati :) :) :)

  • pre narocnejsieho plus ten ultrasiroky alebo este teleobjektiv… ale 4 a viac je len marketing… cim viac pasik tym viac adidas…

  • Me by se treba v telefonech libil plnotucny FLIR a nocni videni, ale to mozna za deset, dvacet let, aby se to tam veslo :-)

 2. Čím víc fotoaparátu, tím lepší Adidas:-)))

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).