Domů » Bleskovky » Fotoaparát ve Windows 10 Mobile má novou funkci: Naučil se pořizovat panoramata

Fotoaparát ve Windows 10 Mobile má novou funkci: Naučil se pořizovat panoramata

Ještě v dobách, kdy měla Nokia svoji mobilní divizi, disponovaly její telefony se systémem Windows Phone spoustou exkluzivních aplikací, zejména pro pořizování fotografií. Aplikace Nokia Camera (později Lumia Camera) se dokonce stala součástí systému Windows 10 Mobile jako výchozí fotoaplikace. Microsoft do ní nyní zakomponoval novou funkci, kterou dříve obstarávala separátní aplikace Nokia Panorama.

Lumia-Panorama-Sample

Pořizování panoramat lze vyvolat novou ikonou, která doplňuje režimy pro focení a zaznamenávaní videí. Snímání probíhá ve vertikální poloze zleva doprava, aplikace uživateli pomáhá s držením horizontu. Tvorba panoramat v aplikaci Kamera je k dispozici pro většinu Lumií, výjimkou jsou levnější modely jako Lumia 435, 532, 535 či 540.

Windows-Kamera
Windows-Kamera
Autor: ‪Microsoft Corporation‬
Cena: Kostenlos

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

16 komentářů

 1. Aplikácia je vskutku blbuvzdorná, radosť s ňou pracovať. Užívatelia po nej dlho volali a konečne ja na svete. Step by step…

 2. No to umí a asi už 3 týdny.

 3. Johny (neregistrovaný)

  :D redaktore redaktore, ty si taky pěknej troll :D

 4. jmenopriezvisko

  To uměla i moje Xperia Arc S dávno před iPhonem… v MS jsou profíci…

 5. Jay (neregistrovaný)

  Lol, tak to je hustý

 6. trent (neregistrovaný)

  Parada, odpadnul posledni duvod nekoupit widle phone:D

 7. Moq (neregistrovaný)

  nene … :-)

 8. Malými krůčky dopředu. To je fajn, že nemusím spouštět jinou aplikaci. Trollíci reklamosystemu zase otravují u Windows 10 mobile bleskovky. Pod bleskovkou na reklamosystem je zase prázdno :-)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).