Fotoaparát Huawei P10 v testu DxOMark zaujal, na úplnou špičku však nedosáhl

Server DxOMark, který se zabývá detailním testováním fotoaparátů a mobilních telefonů, otestoval schopnosti fotoaparátu smartphonu Huawei P10. Ten se pyšní skvělými papírovými parametry a jako třešničku navíc přihazuje logo legendární značky Leica, která Huawei ve vývoji nových fotoaparátů pomáhá. Jak tato spolupráce zafungovala u Huawei P10?

huawei-p10-review-22

Redaktoři DxOMark u Huawei P10 oceňují dobrou expozici i za extrémně zhoršených světelných podmínek, dobré vyvážení bílé a podání barev za všech světelných podmínek, slušné zachování textury, přesný a spolehlivý autofocus a dobrou práci blesku, u videa navíc ještě slušný dynamický rozsah a dobrou stabilizaci obrazu.

exposure_contrast__003__920

Mezi nevýhody fotoaparátu Huawei P10 pak patří šum viditelný na fotografiích nebe, lehké barevné nedostatky v horších světelných podmínkách a ztrátu detailů v temnějších částech fotek. U videa patří mezi nedostatky viditelný šum, „želé“ efekt při záznamu chůze a rozdíly v ostrosti u po sobě jdoucích snímků.

Celkově si Huawei P10 z testu odnesl velmi slušný výsledek 87 bodů a zařadil se po bok smartphonů Moto Z Force, Samsung Galaxy S6 edge+ a Sony Xperia XZ a X5. O stupínek výše jsou smartphony HTC 10, Samsung Galaxy S7 edge a Sony Xperia X Performance, pozice smartphonu Google Pixel, který se vyhřívá na prvním místě s 89 body, zatím zůstala nepokořena. Na úplný test fotoaparátu Huawei P10 se můžete podívat na této adrese.

Autor článku
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku