Domů » Bleskovky » Fotky s kočkami vám na Tinderu rande nezajistí. Zjištění vědců vás překvapí

Fotky s kočkami vám na Tinderu rande nezajistí. Zjištění vědců vás překvapí

Seznamování může v dnešní rychlé době mnoha lidem činit potíže, i z toho důvodu vznikly aplikace jako Badoo nebo Tinder (ačkoli jeho původní záměr byl trošku jiný, než nalezení partnera pro spokojený zbytek života).

Díky podobným aplikacím se mohou potkat lidé, kteří by se jinak možná nikdy nepotkali. Pokud tuto možnost seznamování využíváte, možná se vám budou hodit výsledky výzkumu atraktivity mladých mužů, kteří na fotkách pózují s kočkou.

date cat
Kočky umí být roztomilé, šanci na rande vám ale spíše sníží.

Již dřívější výzkumy ukázaly, že ženy často preferují muže, kteří mají rádi zvířata. 43 % lidí si navíc myslí, že mohou na základě fotografie odhadnout část osobnosti. Tedy pokud se fotíte na výletě na kole, nejspíše budete aktivní člověk, který má rád přírodu.

Kočky na kočky neplatí

Vědci se nyní zaměřili na muže s kočkami. Že ženy vnímají jako atraktivní především muže, kteří mají psy, vědci prokázali již dříve. Muži s kočkami pak měli oproti mužům bez zvířat také menší výhodu. Ze vzorku 1388 amerických žen ve věku 18-24 let ale vzešly poněkud překvapivé výsledky.

tinder

Každá žena hodnotila jednoho muže s kočkou a bez, přičemž která fotka se zobrazí jako první bylo ponecháno na náhodě. Hodnocení probíhalo v několika kategoriích, mimo jiné z hlediska mužnosti, ženskosti a míry, s jakou by respondentky šly s daným mužem na rande. Ženy byly také dotázány, zda jsou samy člověkem, který má radši psa, kočku, obojí, či nemají rády ani jedno. Poté, co ženy fotky ohodnotily, se ukázalo, že ženy vnímaly jako atraktivnější muže bez kočky.

man with cat

Tito pánové totiž byli vnímání jako méně extrovertní a navíc více neurotičtí, avšak více sympatičtí a otevření, především ale působili nejméně mužně. Muži s kočkou tak byli vnímáni spíše jako dobří přátelé, kterým se ženy rády svěří, sexuálně k nim však přitahovány příliš nebyly.

Výzkumníci předpokládají, že roli hraje i dojem, že kočka je více spojena s ženskou části populace, přičemž s feminitou u mužů si ženy spojují i homosexualitu.

date

Nutno podotknout, že daný výzkum je aplikovatelný především na americké ženy, je tedy možné, že v našich zeměpisných šířkách mají ženy u mužů s kočkou na fotkách jiné asociace. Pokud jste však muž, který se snaží na podobných sítích zapůsobit, můžeme doporučit vyhnout se fotkám s kočkami a nahradit je spíše fotky se psy, či úplně bez zvířat. Alespoň před prvním rande.

David Preiss

Diskuze k článku

  1. „na americké ženy“ – na obrázku rus s kočkou :D

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).