Cena:

Fotíte s iPhone 5 zdroj světla? Dejte si pozor na chromatickou vadu

Vypadá to, že iPhone 5 má další problém, který se objevuje při fotografování zdroje světla. Na některých snímcích se totiž objevuje výrazný barevný nádech, za který zřejmě může nově použité safírové sklíčko. Pokud s iPhone 5 budete fotografovat například slunce nebo zářivku a telefon budete mít v „nesprávném úhlu“ vůči zdroji světla, může se na fotografii objevit purpurový nádech – chromatická vada. Několika lidem to nedalo a zaslali svou stížnost přímo do „jablečné“ centrály.

 

Odpověď přišla více než zajímavá – Debby z AppleCare Support totiž odpověděla zákazníkovi ve stylu, že je to normální a pokud to vadí, měl by uživatel iPhone 5 odvrátit optiku od světlých míst nebo fotit z jiného úhlu. Pakliže je tedy pro vás během výběru vašeho zařízení kvalita fotek klíčová, pamatujte na fakt, že iPhone 5 čas od času zbarví fotografii do purpurova.

Chromatická vada se navíc dá softwarově odstranit, dobře to umí například český program Zoner Photo Studio a je tedy dost pravděpodobné, že se Apple chromatické vadě bude věnovat a v některé z dalších aktualizací iOS 6 ji alespoň softwarově „potlačí“.

Zdroj

Autor článku
Miroslav Václavík