Domů » Bleskovky » Fortnite v obchodě Play? Google se o své příjmy dělit nehodlá

Fortnite v obchodě Play? Google se o své příjmy dělit nehodlá

Největším zdrojem aplikací na platformě Android je jednoznačně obchod Google Play, který má jasně stanovená pravidla – 30 procent ceny aplikace, hry nebo platby v nich putuje do kapsy Google. S tímto obchodním modelem se nesmířilo vývojářské studio Epic Games stojící za herním hitem Fortnite; z tohoto důvodu nejprve nabízelo svoji hru ke stažení na svých stránkách, později přišlo s obchodem Epic Store, do něhož láká i další vývojáře a motivuje vyššími výdělky.

Fortnite v obchodě Play? Google nehodlá ustupovat

Studio Epic Games má stále zájem svůj hit Fortnite do Google Play dostat, ovšem pouze v případě, že Google sníží svůj třicetiprocentní desátek. Zástupci firmy pro server TheVerge uvedli, že netouží po výjimce, ale o obecné změně zavedených praktik. Google ovšem jakékoliv změny odmítá, neboť na těchto příjmech je existence Store přímo závislá a vydělané peníze jsou investovány do jeho rozvoje a zvýšení bezpečnosti.

fortnite

Nedá se tak předpokládat, že Google s Epic Games najde společnou řeč, stejně tak se nedá předpokládat, že vyvolá revoluci v zavedených obchodních modelech. Podobně jako Google má obchodní model nastavený i Apple, avšak na iOS a iPadOS není možné instalovat aplikace z jiných zdrojů, tudíž na jablečné platformě vydělává Epic Games téměř o třetinu méně.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Subscribe
Upozornit na
guest
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments