Domů » Bleskovky » Ford masivně investuje, chystá 40 elektrifikovaných modelů do roku 2022

Ford masivně investuje, chystá 40 elektrifikovaných modelů do roku 2022

Automobilka založená Henrym Fordem se v roce 2015 zavázala, že do roku 2020 investuje do vývoje elektrických automobilů 4,5 miliardy dolarů (72,5 miliardy Kč). Do roku 2022 se však chystá investice navýšit dokonce na 11 miliard dolarů (228 miliard Kč) a chce trhu nabídnout 40 modelů poháněných elektřinou.

Z těchto 40 modelů má být 16 vozů poháněných čistě elektřinou, zbylých 24 automobilů mají být takzvané plug-in hybridy, tedy vozy poháněné spalovacím motorem, ale i elektromotorem s menší baterií. Do tohoto programu budou zapojeny nejznámnější modely značky, neboť podle automobilky jsou to vozy, které by mohly zajistit úspěch elektrifikovaných automobilů.

Kromě elektřiny se automobilka chystá vyvíjet i svůj vlastní systém pro autonomní řízení, jehož kvality se chystá testovat v prozatím neodhaleném městě. Se sběrem dat má pak pomoci rozvoz pizzy od společnosti Domino’s. Ford se tak připojuje k dalším automobilkám, jako jsou Toyota či koncern Volkswagen ve vývoji elektrických automobilů a v konkurenčním boji proti Tesle.

David Preiss

Student vysoké školy žijící v Praze. Rád zkouší nové věci a neustále šilhá po novém telefonu, i když ho nepotřebuje. Fanoušek Elona Muska a jeho projektů, především pak vozů Tesla. Rád běhá, plave a odpočívá na gauči.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).