Domů » Bleskovky » Forbes sestavil žebříček nejsledovanějších tvůrců na YouTube. Kolik si za minulý rok vydělali?

Forbes sestavil žebříček nejsledovanějších tvůrců na YouTube. Kolik si za minulý rok vydělali?

YouTube je platformou, která dává příležitost každému, koho baví točit videa o věcech, které zajímají i spoustu ostatních lidí, aby spojil práci a zábavu. V České republice není tento trh až tak rozvinutý, nicméně jinde ve světě je možné si tímto spojením vydělat i stovky milionů korun.

 

Své o tom ví ti, kterým se podařilo se prosadit natolik, aby mohli z internetových příjmů financovat své živobytí. Časopis Forbes nyní sestavil svůj první žebříček YouTube celebrit s odhadem, kolik si za minulý rok vydělali. Výdělky jsou co nejpřesnějším odhadem, skutečná částka se může trochu lišit, a navíc není očištěna o daně a další výdaje.

 
Felix Kjellberg, známý pod přezdívkou PewDiePie, si loni vydělal zhruba 287 milionů Kč

Žebříčku suverénně vévodí Švéd Felix Kjellberg s 12 miliony dolarů (téměř 287 milionů Kč). Jeho zálibou je komentování počítačových her a na YouTube je znám jako PewDiePie. O druhé místo se dělí dvě dvojice – Smosh, přátelé Ian Hecox a Anthony Padilla, a bratři Fine Brothers, neboli Benny a Rafi Fine. Oba páry si vydělali 8,5 milionu dolarů (203 milionů Kč). První trojici uzavírá Lindsey Stirling, se kterou odmítlo spolupracovat velké vydavatelství, a tak začala dávat svá videa, kde tančí a hraje na housle, na YouTube, a za loňský rok si přišla na 6 milionů dolarů (143 milionů Kč).

  
Chcete také takové sídlo? Zkuste začít točit videa na YouTube :)

Před nedávnem si mimochodem teprve třiadvacetiletý YouTuber Jordan Maron (CaptainSparklez) koupil v Hollywoodu nemovitost za více než 4,5 milionu dolarů (cca 108 milionů Kč).

Ačkoliv částka, kterou tvůrci nakonec obdrží, nebude až tak vysoká, jsou i tak pro mnohé velkou inspirací, neboť v jejich práci nejspíše neplatí, že musí tvrdě dřít, a teprve pak si užívat – spojili totiž oba aspekty dohromady.

David Preiss

7 komentářů

 1. Ja som sa celkom rozbehol, aspon ako bokovku :D No bohužial mi prišli na jediného bota, ktory mal vždy inu lokalitu a IPčku. Bohužial :D s novým kanálom už je to bieda

 2. Už fakt nwm (neregistrovaný)

  Už jste fakt trapný, že ne tvrdě pracovat? Ty youtubeři většinou vydávají videa každý den, spolupracují na větších projektech a upráva a střih videa taky něco zabere a to nepočítám kolik musejí udělat zaběrů a jak dlouho jim trvá natočit jedno video z ,kterého po úpravě zbyde pár minut , oni si tím spíše zkracují svůj osobní čas a dělají celý den.

  • kuba77 (neregistrovaný)

   Kdyby to bylo tak náročné a nevýhodné pro ně, tak by to nedělali…

  • Mr. Arakin (neregistrovaný)

   Kubo, ty nekde ctes, ze je to pro ne nevyhodne? Ne, ale narocne, zejmena na cas a na napady, to nepochybne je. O tom je rec.

 3. Jakže na tom vydělávají peníze – přiznávám, že je mi to dodnes záhadou.

  • Úplně stejně jako tady SmartMania, zobrazením reklamy (pravda, entita PewDiePie už svým vlivem přesahuje YouTube nebo i web jako takový).

   Musíš se oprostit od našeho rybníčku, kde tisíce zobrazení je „hodně“. Ve světovém měřítku (kde lidi v počtu 10mega nemektají v jakémsi divném jazyce) jsou měřítka úplně, ale úplně někde jinde.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).