Forbes sestavil žebříček nejsledovanějších tvůrců na YouTube. Kolik si za minulý rok vydělali?

YouTube je platformou, která dává příležitost každému, koho baví točit videa o věcech, které zajímají i spoustu ostatních lidí, aby spojil práci a zábavu. V České republice není tento trh až tak rozvinutý, nicméně jinde ve světě je možné si tímto spojením vydělat i stovky milionů korun.

 

Své o tom ví ti, kterým se podařilo se prosadit natolik, aby mohli z internetových příjmů financovat své živobytí. Časopis Forbes nyní sestavil svůj první žebříček YouTube celebrit s odhadem, kolik si za minulý rok vydělali. Výdělky jsou co nejpřesnějším odhadem, skutečná částka se může trochu lišit, a navíc není očištěna o daně a další výdaje.

 
Felix Kjellberg, známý pod přezdívkou PewDiePie, si loni vydělal zhruba 287 milionů Kč

Žebříčku suverénně vévodí Švéd Felix Kjellberg s 12 miliony dolarů (téměř 287 milionů Kč). Jeho zálibou je komentování počítačových her a na YouTube je znám jako PewDiePie. O druhé místo se dělí dvě dvojice – Smosh, přátelé Ian Hecox a Anthony Padilla, a bratři Fine Brothers, neboli Benny a Rafi Fine. Oba páry si vydělali 8,5 milionu dolarů (203 milionů Kč). První trojici uzavírá Lindsey Stirling, se kterou odmítlo spolupracovat velké vydavatelství, a tak začala dávat svá videa, kde tančí a hraje na housle, na YouTube, a za loňský rok si přišla na 6 milionů dolarů (143 milionů Kč).

  
Chcete také takové sídlo? Zkuste začít točit videa na YouTube :)

Před nedávnem si mimochodem teprve třiadvacetiletý YouTuber Jordan Maron (CaptainSparklez) koupil v Hollywoodu nemovitost za více než 4,5 milionu dolarů (cca 108 milionů Kč).

Ačkoliv částka, kterou tvůrci nakonec obdrží, nebude až tak vysoká, jsou i tak pro mnohé velkou inspirací, neboť v jejich práci nejspíše neplatí, že musí tvrdě dřít, a teprve pak si užívat – spojili totiž oba aspekty dohromady.

David Preiss

Student vysoké školy žijící v Praze. Rád zkouší nové věci a neustále šilhá po novém telefonu, i když ho nepotřebuje. Fanoušek Elona Muska a jeho projektů, především pak vozů Tesla. Rád běhá, plave a odpočívá na gauči.

7 komentářů

 1. l0lz (neregistrovaný)

  Ja som sa celkom rozbehol, aspon ako bokovku :D No bohužial mi prišli na jediného bota, ktory mal vždy inu lokalitu a IPčku. Bohužial :D s novým kanálom už je to bieda

 2. Už fakt nwm (neregistrovaný)

  Už jste fakt trapný, že ne tvrdě pracovat? Ty youtubeři většinou vydávají videa každý den, spolupracují na větších projektech a upráva a střih videa taky něco zabere a to nepočítám kolik musejí udělat zaběrů a jak dlouho jim trvá natočit jedno video z ,kterého po úpravě zbyde pár minut , oni si tím spíše zkracují svůj osobní čas a dělají celý den.

  • kuba77 (neregistrovaný)

   Kdyby to bylo tak náročné a nevýhodné pro ně, tak by to nedělali…

  • Mr. Arakin (neregistrovaný)

   Kubo, ty nekde ctes, ze je to pro ne nevyhodne? Ne, ale narocne, zejmena na cas a na napady, to nepochybne je. O tom je rec.

 3. Martin... (neregistrovaný)

  Jakže na tom vydělávají peníze – přiznávám, že je mi to dodnes záhadou.

  • uni (neregistrovaný)

   Úplně stejně jako tady SmartMania, zobrazením reklamy (pravda, entita PewDiePie už svým vlivem přesahuje YouTube nebo i web jako takový).

   Musíš se oprostit od našeho rybníčku, kde tisíce zobrazení je “hodně”. Ve světovém měřítku (kde lidi v počtu 10mega nemektají v jakémsi divném jazyce) jsou měřítka úplně, ale úplně někde jinde.

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *