Domů » Články » V Praze se uskutečnil mezinárodní Flutter hackaton. Jak akce proběhla?

V Praze se uskutečnil mezinárodní Flutter hackaton. Jak akce proběhla?

První mezinárodní Flutter hackathon se uskutečnil na začátku června v kancelářích pražské IT agentury INVENTI Labs, které celou událost organizovalo. iLabs se do role pořadatele příhlásilo pouhé 3 týdny před akcí, což se ukázalo jako velká výzva. V takto krátkém časovém úseku bylo nutné zajistit jak promo celé akce, shánění účastníků, ale také například zajištění sponzorů.

Flutter hackaton Praha 02
V Praze se uskutečnil mezinárodní Flutter hackaton. Jak akce proběhla?

Dnes už můžeme říct, že za 3 týdny je opravdu možné se na takovou akci připravit a doladit vše do posledního detailu. Sponzory akce se stal Footshop a Locco, kteří přispěli do soutěže zajímavými cenami a účastníci tak byli o to víc motivovaní.

Flutter framework zatím v ČR používají jen dvě firmy

Hackathon byl zaměřený na poměrně nový framework Flutter, který v Čechách zatím není až tak známý a populární mezi vývojáři. Zkušenosti s programováním ve Flutteru mají u nás pouze dvě společnosti z nichž právě jednou z nich je iLabs s vývojářem Nazarii Ovcharchynem, který má na svém kontě už několik Flutter aplikací a stal se proto mentorem celého hackathonu.

Flutter hackaton

V den konání se sešlo celkem 13 vývojářů a sestava byla opravdu různorodá především z pohledu znalostí, se kterými účastníci přišli. Podle toho také byli rozděleni do týmů. Téma Hackathonu bylo oznámeno až v den konání s tématem “Flutter komunita bez hranic” a vývoj mohl začít.

Byl jsem opravdu překvapený, že nikdo z účastníků neodešel a všichni své projekty a nápady odprezentovali. Pokud jste se někdy hackathonu zúčastnili, určitě znáte ten pocit, kdy si připadáte bez nápadu a vlastně stojíte na místě a nic nevytváříte. Celá akce byla navíc streamovaná do dalších 59 hubu po celém světě. Musím říct, že vznikly opravdu zajímavé nápady. Od nástroje pro generování flutter kódu až po aplikaci, která shromažďuje zpětnou vazbu pro vaše Flutter řešení”, řekl Flutter mentor Nazarii.

Vítězem hackathonu se stal tým Brogrammers tvořený Alexem Coldeou a Tomášem Olšanem z CA Technologies. „Přemýšleli jsme o nápadu jak zlepšit vývojářům vývoj mobilních aplikací. Hackathon jsme si užili a byl to skvělý den, kdy jsme se naučili něco nového. Rádi bychom zašli na další a dále zlepšovali své programovací i prezentační schopnosti.

Ostatní týmy hodnotily akci jako skvělou příležitost poznat nové lidi z Flutter komunity a vytvořit pro ně zajímavé nástroje, které by mohly pomoci všem vývojářům tohoto frameworku.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytrých zařízení, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů. Máte zájem o spolupráci? Ozvěte se na redakce@smartmania.cz.

2 komentáře

  1. Prý že Flutter u nás používají pouze 2 firmy. To je placená reklama ten článek, nebo jak jako? :-)

    • Michal Javůrek

      pekr: tuhle informaci jsme dostali od INVENTI Labs, rozhodně to ale není placená reklama, pouze report z pražského hackatonu, kde jsme byli mediální partneři.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).