Domů » Bleskovky » Fitbit Charge 3 odhalen před premiérou: nabídne dotykový displej, voděodolnost a týdenní výdrž

Fitbit Charge 3 odhalen před premiérou: nabídne dotykový displej, voděodolnost a týdenní výdrž

Nástupce populárního náramku Fitbit Charge 2 se blíží. Jeho premiéra je očekávána na zářijovém berlínském veletrhu IFA, spoustu podrobností se však dozvídáme už nyní; na internet totiž unikly detailní tiskové snímky a podrobný popis parametrů.

Dotykový displej a voděodolnost

Vzhledově se Fitbit Charge 3 od svého předchůdce výrazně lišit nebude, stále se bude jednat o zahnutý kvádrový modul, který bude plynule přecházet do vyměnitelného náramku. Na těle náramku chybí jakékoliv tlačítko, ovládání tak zřejmě naplno převezme dotykový displej. Skrze něj bude možné ovládat některé nové funkce, například rychle odpovídat na příchozí zprávy a hovory prostřednictvím přednastavených odpovědí.

Náramek poskytne voděodolnost 5 ATM (50 m) a až 7denní výdrž na jedno nabití (Fitbit 2 zvládne „jen“ pět dní). Kromě základního modelu s podporou Wi-Fi a Bluetooth bude k dispozici i „Special Edition“ s vestavěným NFC čipem a podporou bezkontaktních plateb Fitbit Pay. Na vestavěnou GPS ale bohužel musíme zapomenout, náramek se bude nadále spoléhat na informace o poloze ze spárovaného telefonu. Alespoň nebude chybět monitoring srdeční aktivity, spánku a všemožných cvičení.

Fitbit Charge 3 bude mít rozměry 246,88 × 11,93 × 21,59 mm a bude vážit 30 gramů. Cena bude patrně stanovena na 150 USD (asi 3 400 korun bez DPH) jako v případě druhé generace.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

5 komentářů

 1. A co samotný Firbit jako společnost?
  Lokalizace pro cz špatný, aplikace a os třeba pro Ionic, o tom nemá smysl ani psát.
  No a cena, i když nyní akce na Ionic u Euronics 6990,- Kč, tak je stále na to co umí je děsivá..
  Potenciál veliký, společnost však dlouhodobě ve ztrátě a tomu odpovídá i podpora.
  A tento model mimo náhrady tlačítek za dotyk vlastně nic nového nepřinesl.

  • Lokalizace do CZ je to poslední, co by mě trápilo. Vlastně jediné, co mi u fitbitu pro Česko chybí je fitbit pay :)
   Oproti Charge 2 bude trojka voděodolná. To beru jako velký krok dopředu.
   Sám Charge 2 mám a s tou cenou bych to tak hrozně neviděl. Jasně, v porovnání s Xiaomi to na první pohled nevyjde, ale při sportu bych rád nějaká relevantnější data (což mě třeba fitbit dává, na rozdíl od kolegy s MiBand).

  • Proti Charge 2 nyní 1k rozdílu a máš Garmin vivoactive hr, to se s tímto nedá srovnávat.

  • Chybějící česká lokalizace zamrzí, ale co je největší tragédie u současného Charge 2, je měření. Využívá to data z GPS telefonu, do mapy je to zapíše v pořádku a pak to řekne třeba 5 km místo skutečně ušlých 8. Když to člověk přepošle třeba do Stravy, která to přepočítá podle skutečných mapových dat, tak dostane správnou hodnotu. Když člověk používá pouze portál Fitbitu, musí žít s totálními hausnumery. Ví se to od uvedení Charge 2, jsou toho plná fóra a doteď to nebyli schopní opravit…
   A to nepočítám další chybějící základní funkce, které mají náramky za tisícovku: notifikace ze všech aplikací, nejen z jedné vybrané, upozornění, že došlo k přerušení spojení s telefonem…
   Za poslední roky jsem nakupoval hromadu drobné elektroniky a Charge 2 je zdaleka největší zklamání.

  • Fitbit je zklamání…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).