Domů » Bleskovky » Fisker Ocean je elektrické SUV se solárním panelem a obřím otočným displejem

Fisker Ocean je elektrické SUV se solárním panelem a obřím otočným displejem

V rámci LA Auto Show bylo představeno několik zajímavých elektromobilů. Jedním z nich je také produkční verze modelu Fisker Ocean. Zcela novým prvkem tohoto vozu je 17,1palcový dotykový displej v interiéru, který se otáčí o 90°. Otočný displej ale bude výsadou pouze nejvyšší výbavy, za kterou zaplatíte 68 999 USD, tedy asi 1 500 000 Kč bez DPH.

Fisker Ocean 4
Fisker Ocean

Nejvyšší výbava s označením Ocean Extreme dále nabídne střechu se solárním panelem, který má dodat energii pro ujetí 2400 km za rok, kvalitní reprosoustavu nebo vyhřívaná sedadla v přední i zadní řadě. Nižší varianta s názvem Ocean Ultra bude stát zhruba 1 100 000 Kč bez DPH a nejlevnější Ocean Sport vyjde na ekvivalent 800 000 Kč bez DPH. Všechny tři verze nabídnou pokročilého jízdního asistenta.

Fisker Ocean Kirsten Korosec TechCrunch
Interiér Fiskeru Ocean (Zdroj: Kirsten Korosec / TechCrunch)

Ocean Sport ujede díky LFP bateriím od čínské firmy CATL asi 400 km. Energie z nich je přenášena do jediného elektromotoru s výkonem 275 koní v přední části vozu. Zrychlení z nuly na sto probíhá za 6,9 sekundy. U vyšších modelů pak najdeme NMC baterie, které zajistí dojezd okolo 550 km. Výkon je rozprostřen mezi dva elektromotory, a k dispozici je tudíž i pohon všech čtyř kol. Zrychlení je dvojnásobné (3,6 a 3,9 sekundy).

Pro Fisker je důležitá také udržitelnost. Z toho důvodu najdeme v interiéru recyklované materiály, továrny pro výrobu vozu jsou poháněny energií z vodních elektráren a solární panel na střeše generuje další zelenou energii.

Adam Bělunek

Baví mě Apple, kvalitní audio-video technika a obecně chytrá řešení, která fungují. Volné dny se snažím trávit na kole v bikeparcích a trailcentrech, nebo na horách s batohem na zádech. Užívám si dobrou hudbu, občas zajímavou knihu a rád cestuji.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).