Domů » Bleskovky » Finanční výsledky Tesly předčily očekávání Wall Streetu. Letošní rok má být ještě úspěšnější

Finanční výsledky Tesly předčily očekávání Wall Streetu. Letošní rok má být ještě úspěšnější

Finanční výsledky americké automobilky Tesla očekávali mnozí investoři, fanoušci i odpůrci. Wall Street předvídal tržby společnosti ve výši 7,1 miliardy dolarů a zisk na akcii mezi 1,62 a 1,74 dolary. Firmě se však podařilo očekávání překonat a dosáhla příjmů 7,38 miliardy dolarů (169 miliard Kč), zisku 2,14 dolary na akcii, přičemž čistý zisk činil 104 milionů dolarů (2,38 miliardy Kč).

tesla model yTesla Model Y, který začne automobilka vyrábět v nejbližších dnech.

Tesla může být teprve na začátku

Celkově Tesla doručila v loňském roce 367 500 vozů, v letošním roce by měl prý objem dodaných aut bez problémů překonat metu 500 000. Kromě automobilové divize se dařilo i divizi prodávající baterie, za poslední čtvrtletí firma instalovala baterie o kapacitě 530 MWh, za celý rok pak 1,65 GWh. Akcie Tesly po telefonátu s investory prudce vzrostly.

elon musk happy

Automobilka je aktuálně ve své Fremontské továrně schopna vyrobit 400 000 aut ročně, v nové továrně v Číně pak 150 000 vozidel. Spolu s nastupující výrobou menšího SUV s označením Model Y by se měla kapacita rapidně navyšovat. Trh s SUV posledních několik let výrazně roste a Čína je pro Teslu důležitý trh, který může výrazně ovlivnit směrování automobilky. Situaci v současnoti nepříznivě ovlivňuje šířící se koronavirus, čínská vláda nařídila společnosti továrnu u Šangaje dočasně uzavřít. Tesla také brzy začne stavět v pořadí čtvrtou továrnu poblíž Berlína.

David Preiss

2 komentářů

  1. Zvláštní.. Vždyť zdejší diskutéři jasně říkali, že Tesla má každou chvíli vyhlásit bankrot. Zase to analytikům z Horní Dolní nevyšlo.

    • No ono vydělat po letech miliardových ztrát 100 mil. není pořád žádné vítězství. V plusu budete v okamžiku kdy se vám vrátí investice. A to je hoooodně daleko. Na krach to asi není, ale ……

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).