Domů » Bleskovky » Finanční výsledky Tesly předčily očekávání Wall Streetu. Letošní rok má být ještě úspěšnější

Finanční výsledky Tesly předčily očekávání Wall Streetu. Letošní rok má být ještě úspěšnější

Finanční výsledky americké automobilky Tesla očekávali mnozí investoři, fanoušci i odpůrci. Wall Street předvídal tržby společnosti ve výši 7,1 miliardy dolarů a zisk na akcii mezi 1,62 a 1,74 dolary. Firmě se však podařilo očekávání překonat a dosáhla příjmů 7,38 miliardy dolarů (169 miliard Kč), zisku 2,14 dolary na akcii, přičemž čistý zisk činil 104 milionů dolarů (2,38 miliardy Kč).

tesla model yTesla Model Y, který začne automobilka vyrábět v nejbližších dnech.

Tesla může být teprve na začátku

Celkově Tesla doručila v loňském roce 367 500 vozů, v letošním roce by měl prý objem dodaných aut bez problémů překonat metu 500 000. Kromě automobilové divize se dařilo i divizi prodávající baterie, za poslední čtvrtletí firma instalovala baterie o kapacitě 530 MWh, za celý rok pak 1,65 GWh. Akcie Tesly po telefonátu s investory prudce vzrostly.

elon musk happy

Automobilka je aktuálně ve své Fremontské továrně schopna vyrobit 400 000 aut ročně, v nové továrně v Číně pak 150 000 vozidel. Spolu s nastupující výrobou menšího SUV s označením Model Y by se měla kapacita rapidně navyšovat. Trh s SUV posledních několik let výrazně roste a Čína je pro Teslu důležitý trh, který může výrazně ovlivnit směrování automobilky. Situaci v současnoti nepříznivě ovlivňuje šířící se koronavirus, čínská vláda nařídila společnosti továrnu u Šangaje dočasně uzavřít. Tesla také brzy začne stavět v pořadí čtvrtou továrnu poblíž Berlína.

David Preiss

Student vysoké školy žijící v Praze. Rád zkouší nové věci a neustále šilhá po novém telefonu, i když ho nepotřebuje. Fanoušek Elona Muska a jeho projektů, především pak vozů Tesla. Rád běhá, plave a odpočívá na gauči.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments