Domů » Bleskovky » Finanční výsledky HTC za květen konečně ukazují pozitivní čísla

Finanční výsledky HTC za květen konečně ukazují pozitivní čísla

HTC zveřejnilo své finanční výsledky za měsíc květen a jsou překvapivě dobré. Vypadá to, že společnost dokázala vyřešit problémy s produkcí vlajkového modelu One (recenze) a ten si umí najít cestu ke spotřebitelům. Ve srovnání s dubnem vzrostly příjmy o 48 % a ve srovnání s březnem prakticky o 100 %. Pokud se bude v červnu dařit podobně, HTC splní očekávané příjmy za druhý kvartál. V meziročním srovnání je společnost pořád v propadu o 3,35 procenta. Vzhledem k tomu, že v loňském roce se situace od května jen zhoršovala, mělo by se od dalšího měsíce začít dařit i v meziročním srovnání.

 

HTC v květnu stálo na všech trzích proti Samsungu Galaxy S4 (recenze) a marketingové mašinérii za ním. Přesto vlajkový model One obstál. Jedná se o druhý měsíc prodeje HTC One a zároveň rostoucích příjmů. Tento trend sice neznamená nápravu všech problémů, ale určitě dává pozitivnější vyhlídky. HTC plánuje v následujících měsících rozšířit portfolio chytrých telefonů, pokud se jim podaří využít efektu okolo HTC One, mohlo by se i dalším telefonům dostat vřelého přijetí na trhu. HTC však stále čelí odchodu důležitých zaměstnanců, nedostupnosti zařízení na klíčových trzích a propadáku v podobě modelu First. Společnost stále čekají velké výzvy, ale květnová čísla ukazují, že pořád je šance se z problémů dostat.

David Podzimek

7 komentářů

 1. Pepa (neregistrovaný)

  No já se nedivím, HTC One je skvělý kousek, a tak není divu že se dobře prodává…

 2. W8 (neregistrovaný)

  tiež sa my to páči a neviem pochopiť ako si možu android pozitív ludia vyberať medzi týmto a SIV ???

  ved toto je nádherný a 10x lepší telefón ako tá plastová lopata

  • W8 (neregistrovaný)

   myslel som HTC one

  • Pepa (neregistrovaný)

   Souhlasím. Hliníková unibody konstrukce, perfketní design, vyladěný systém, žádné další větší chyby.

  • Moje slova, tata ted nedavno dones domu s4 a kdyz to porovnam s mym htc one tak nevim co na tom samsungu vidi. A jen namatkove jsem do te s4 nahral to co pouzivam a zkusil jak si povede, no pri prepinani mezi otevrenymi aplikacemi zamrzl asi trikrat na kratkou chvili a to se mi u htc one nestalo ani po dvou tydnech pouzivani. Zacinam mit pocit ze samsung jen bastli a neladi, zatimco kritizovane sense se mi jevi jako skvele odlazena nastavba a poprve telefon ani nevylazuju, protoze uz v zakladu je perfektni.

  • Slim84 – cece, ted to schytas od HTCJirky, ten tvrdi, ze na Sense nic poradne fungovat nemuze :-)

 3. Nevadi jsem s tim smiren :) nastesti nedam na nazor jednoho cloveka.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).