Domů » Bleskovky » Finální podobu a název nového iPhonu prozrazuje fotografie z tiskárny

Finální podobu a název nového iPhonu prozrazuje fotografie z tiskárny

Zítra touto dobou už budeme znát finální podobu a název nového iPhonu. V uplynulém období nás různé zahraniční servery masírovaly fotografiemi, na kterých má být finální podoba jablečného telefonu, nechyběly aní snímky jednotlivých dílů, a vše zatím nasvědčuje tomu, že předchozí úniky informací skutečně byly pravdivé.

 

Dokládá to také fotografie, kterou zveřejnil nizozemský server iPhoneNieuwsBlog.nl, a která údajně pochází přímo z tiskárny, kde má docházet ke zhotovení obalů na krabice nového iPhonu. Pokud by fotografie byla skutečně pravá, potvrdila by nejen finální podobu tmavé verze iPhonu, ale také prodejní název. Z pozvánky na zítřejší tiskovou konferenci vyplývalo, že by se další generace jablečného telefonu měla označovat jako iPhone 5, avšak na fotografii z tiskárny je dobře čitelný název „The new iPhone“ (poslední generace tabletu iPad také nenese označení iPad 3, ale „The new iPad“).

Fotografie na nás v redakci působí poměrně věrohodným dojmem, ale raději nebudeme předbíhat a na finální podobu iPhonu si ještě pár hodin počkáme. Nechce se nám totiž věřit, že by si Apple nedokázal ohlídat výrobu balení a je také docela možné, že snímek může pocházet z některé z čínských továren, kde už ve velkém chystají kopie nového iPhonu. Nechme se tedy překvapit, s čím Apple zítra přijde. Připomínáme, že keynote začíná v 19:00 našeho času a v tuto chvíli nevíme, zda bude k dispozici online stream nebo se dočkáme uvolnění záznamu až s několikahodinovým zpožděním.

Aktualizováno 12. září: Vypadá to, že fotografie z tiskárny je skutečně podvrh. Svědčí o tom přítomnost YouTube ikonky na hlavní obrazovce (YouTube aplikace nebude v iOS 6 dostupná, Apple ji odstranil a Google včera vydal aplikaci vlastní, která je k dispozici na App Store) a tapeta z operačního systému Mac OS X.

Michal Javůrek

Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.

28 komentářů

 1. Ja tam teda vidim pekne hovno :S

  • Nervo (neregistrovaný)

   Tak si kup brejle nebo si obrázek rozklikni. Tohle mi přijde jako docela věrohodný.

  • Rozklyknuto. I kdyz mam ipad tri a docela dobre rozliseni stejnak nevidim nic poradneho.

  • hadas (neregistrovaný)

   Tak si kup brýle nebo tu hračku zahoď. Já na to koukám na obyčejném FullHD (EliteBook 8560w) a je tam jasně vidět The new iPhone

  • Ano, ale ja mluvím o potvrzeni vzhledu.

 2. Pavel (neregistrovaný)

  Tak tím vzhledem se teda moc nepochlapili. To mohli klidně pojmenovat Iphone 4S2. Nechci úplně předbíhat, ale tolik stejných informací a fotografií, podle mě budou mít pravdu. A zatím to teda na nějakou bombu nevypadá. Ale třeba se nakonec přeci jen nějaké menší revoluce dočkáme.

 3. Peter (neregistrovaný)

  Vsimnite si youtube ikonu, ta sa uz v iOS 6 nachadzat nema, cize sa jedna najskor o fake :)

 4. ZahyCZ (neregistrovaný)

  Myslím, že ta na tý fotce už dostala padáka.. A nebo pochvalu za dobrou reklamu..

 5. MIlan (neregistrovaný)

  Dle mého fake – tapeta je galaxie z OS X Liona a Apple v posledních letech nepoužil tapety z OS X (krom prvního modelu, kde byla ta zeměkoule). Také je to nelogický použít tapetu, která už byla použita jinde.

  Plus ta Youtube ikona jak zmiňuje Peter, takže na 99% fake.

  • Ti co používají iOS6, vědí jaká je základní tapeta :) Pochybuju že by novej iphone měl jinou, než je ta základní pro iOS6.

 6. jerry_stolarik

  Tahle fotka uz koluje netem tak tyden. Je to fake.

 7. Olda (neregistrovaný)

  A další reklama pro Apple zdarma. Že jim na to stále skáčete.

 8. Johny (neregistrovaný)

  Je to nesmysl. A to čistě z jednoduchého důvodu. Papír má nízkou gramáž (je moc tenký) a navíc se z toho nedá postavit krabice (ne, ani horní víko!). I na vrchní polep kartonu je to málo. Pro ostatní, zamyslete se nad sebou trochu, jestli vám k věrohodnosti stačí asiatka s kusem papíru před anonymním strojem.

 9. Jů, jů, z nekvalitní fotografie vím o den dříve než celý svět, jak bude vypadat nový iPhone!!! Závidíte mi? Jsem díky tomu úplně nejsuprovější na světě, protože narozdíl od vás vím, jak bude vypadat.

  Proč to sakra řešíte? Zítra ho ukážou… (Osobně ho snad ani vidět nechci – zase spousta křiku kvůli hračce s pozlátkem v podobě jablíčka…)

  • Váš názor na iPhone nás naštěští nezajímá…

  • Tak to prostě je, před SGSIII bylo taky haló, plakáty a kdesi cosi a pak z toho vylezlo plastové prkénko s vypalujícím se přepáleným displejem. Lidi nechtějí neustále řešit existenční otázky, taky trochu zábavy ne, když už na to máme:-)

 10. By ma zaujimalo,co vymyslia za nazov dalsej generacie,ked je to teraz „New“,co bude za par rokov? Premenuju terajsi „New“ na „Old“?

 11. ktora to je ta youtube ikonka?

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).