Cena:

Finální podobu a název nového iPhonu prozrazuje fotografie z tiskárny

Zítra touto dobou už budeme znát finální podobu a název nového iPhonu. V uplynulém období nás různé zahraniční servery masírovaly fotografiemi, na kterých má být finální podoba jablečného telefonu, nechyběly aní snímky jednotlivých dílů, a vše zatím nasvědčuje tomu, že předchozí úniky informací skutečně byly pravdivé.

 

Dokládá to také fotografie, kterou zveřejnil nizozemský server iPhoneNieuwsBlog.nl, a která údajně pochází přímo z tiskárny, kde má docházet ke zhotovení obalů na krabice nového iPhonu. Pokud by fotografie byla skutečně pravá, potvrdila by nejen finální podobu tmavé verze iPhonu, ale také prodejní název. Z pozvánky na zítřejší tiskovou konferenci vyplývalo, že by se další generace jablečného telefonu měla označovat jako iPhone 5, avšak na fotografii z tiskárny je dobře čitelný název „The new iPhone“ (poslední generace tabletu iPad také nenese označení iPad 3, ale „The new iPad“).

Fotografie na nás v redakci působí poměrně věrohodným dojmem, ale raději nebudeme předbíhat a na finální podobu iPhonu si ještě pár hodin počkáme. Nechce se nám totiž věřit, že by si Apple nedokázal ohlídat výrobu balení a je také docela možné, že snímek může pocházet z některé z čínských továren, kde už ve velkém chystají kopie nového iPhonu. Nechme se tedy překvapit, s čím Apple zítra přijde. Připomínáme, že keynote začíná v 19:00 našeho času a v tuto chvíli nevíme, zda bude k dispozici online stream nebo se dočkáme uvolnění záznamu až s několikahodinovým zpožděním.

Aktualizováno 12. září: Vypadá to, že fotografie z tiskárny je skutečně podvrh. Svědčí o tom přítomnost YouTube ikonky na hlavní obrazovce (YouTube aplikace nebude v iOS 6 dostupná, Apple ji odstranil a Google včera vydal aplikaci vlastní, která je k dispozici na App Store) a tapeta z operačního systému Mac OS X.

Autor článku
Michal Javůrek
Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.