Filmová šibenice: Hádáme nejrůznější hlášky z filmů (recenze)

V dnešní recenzi se podíváme na iOS hru Filmová šibenice, ve které budete hádat nejrůznější citáty a hlášky ze známých českých filmů + soutěž o licence zdarma.

Filmová šibenice je hra, která prověří vaše znalosti hlášek a citací z českých filmů. Styl hry je stejný jako u klasické šibenice, tudíž hádáte název, v tomto případě hlášku, pomocí vybírání písmen. Pokud písmeno trefíte správně, doplní se do věty. V případě, že vyberete špatné písmeno, posune se „kat“ blíže k šibenici, na které visíte a pokud neuhodnete 8/6/4 (podle obtížnosti) písmen, nemilosrdně zatáhne za páku a vaše tělo už se houpete na provaze. 

  

Titul je po grafické stránce zvládnutý na výbornou. Autor vsadil na černobílou grafickou podobu, která ladí s tématem šibenice a působí lehce depresivně, což ale vzhledem k „zaměření“ hry sedí. Pokud znáte Limbo, budete grafickou stránkou uneseni. Zážitek ze hry ještě zlepšuje příjemně laděná hudba v pozadí. 

   

Příběh hry se točí kolem Querentina Tentarina, který pracoval jako prodavač ve videopůjčovně. Vzhledem k tomu, že ho tato práce nenaplňovala, rozhodl se napsat revoluční filmový scénář. Scénář byl tak úspěšný, že během chvilky se z Querentina stala hvězda. Sláva mu stoupla do hlavy a tak se rozhodl natočit nejlepší film ze všech, který bude obsahovat ty nejlepší scény ze všech dosud vydaných filmů. V teto chvíli je okno, ve kterém není uvedeno, co se dělo (dá se odhadovat, že problém s autorskými právy filmů), a po nějaké době se Querentin ocitá před soudcem a je odsouzen k trestu smrti oběšením. Vzhledem k tomu, že soudce má slabost pro jeho první film, tak mu dá šanci uniknout trestu pokud uhodne hlášky z filmů, které chtěl použít. V tuto chvíli se ocitáme v samotné hře s prvním citátem. 

   
Drobnou vadou na kráse je, že se některé hlášky nevejdou na displej a přesahují až za okraje. Doufejme, že tuhle chybku autoři v další verzi opraví

Hra Šibenice je rozdělena do třech obtížností. Snadná obsahuje 30 citátů a 7 špatných pokusů na hádání, střední 40 citátů a 6 špatných pokusů a nakonec těžká, která obsahuje 50 citátů a maximálně 4 špatné pokusy na uhodnutí. Během hry můžete využít žolíky, kteří umožní přeskočit daný citát a vybere se jiný z databáze, která ke dnešnímu dni obsahuje na 470 hlášek a citátů z českých filmů. 

  

Pokud vás Šibenice zaujala, je možné si na stránkách autora zahrát demoverzi. Plná verze pro iPhone a iPad je k dispozici na App Store za 0,79 EUR (necelých 20 Kč).

Soutěž o pět licencí

Chcete-li získat jednu z pěti licencí iPhone verze hry Filmová šibenice, napište nám na e-mail [email protected], z jakého filmu pochází tato hláška: „Mě by jenom zajímalo, kde udělali soudruzi z NDR chybu.“

1., 5., 10., 15., 20. a 25. autor e-mailu se správnou odpovědí získá redeem kód pro bezplatné stažení hry.

Soutěž již byla ukončena a kódy zaslány výhercům.

Autor článku
Jindřich Veselý
image/svg+xml
+

Kapitoly článku