TOPlist

Far Cry 7 má nabídnout pořádně mrazivé zasazení, tvrdí uznávaný novinář

far cry 4 dlc
  • V Ubisoftu prý vznikají hned dva tituly Far Cry
  • Jeden se orientuje na příběh, druhý na hru pro více hráčů
  • Oba by se mohly odehrávat v nehostinné aljašské divočině

Nikoho patrně příliš nepřekvapí, že v Ubisoftu vzniká další díl úspěšné série Far Cry. Podle nejmenovaných zdrojů novináře Toma Hendersona z magazínu Insider Gaming se však ve vývojářských studiích francouzského vydavatele pod populární akční značkou pracuje rovnou na dvou herních projektech. Jeden se orientuje na příběhovou kampaň, druhý na multiplayer.

Původně se přitom mělo jednat o jediný titul s kódovým označením Project Talisker, který by v blíže nespecifikované formě nabízel oba herní režimy. Po odchodu vedoucího vývojáře Daye Haye do Blizzardu se však projekt rozdělil na dva, přičemž na obou by měla pracovat zejména pobočka v kanadském Montréalu.Člověk držící Nintendo Switch v čeveno-modré barvěNepřehlédněte

Nintendo navyšuje produkci konzole Switch. Nedostatek komponent už nehrozí

O příběhovém pokračování s pořadovým číslem 7 se má interně hovořit jako o projektu Blackbird, čímž je však výčet dostupných informací téměř u konce. Podle Hendersona nicméně nelze vyloučit, že oba tituly nabídnou podobné zasazení – hráči se ocitnou uprostřed nehostinné aljašské divočiny.

Více podrobností jsme se dozvěděli o multiplayerové odbočce s krycím názvem Project Maverick. Ta podle dvou zdrojů měla v posledním roce projít hned několika výraznými proměnami, avšak stále by měla poskytnout neúprosnou obtížnost, pečlivou správou inventáře, systém kontraktů či nemožnost se oživit v případě smrti (tzv. permadeath). Novinář má podle svých slov k dispozici také několik obrázků, které zachycují například truhly s herními předměty. Vrátit by se navíc mohly také postavy z předešlých dílů.

Do vydání je ještě pořádně daleko, mezi zasvěcenými se prý hovoří o konci roku 2025, avšak s ohledem na obecně nevyzpytatelný průběh vývoje videoher to může být i později.

Autor článku Marek Bartík
Marek Bartík
Redaktor serveru SMARTmania.cz a brněnský student. Vedle toho velký fanoušek videoher, jehož nepřestává udivovat jejich překotný vývoj. Svět kolem nás plyne takovou rychlostí, že se za ním mnohdy nestačíme otáčet, čímž se pro nás stává nepostižitelným.

Kapitoly článku