Fanoušek si postavil pojízdnou kopii Bugatti Chiron. Zvládl to za pouhý rok

david leveque unsplash bugati

Na populárním thajském YouTube kanálu NHET TV se před pár dny objevilo video zachycující roční proces výroby repliky supersportu Bugatti Chiron. Výsledek celého snažení je překvapivě velmi podobný svému vzoru, samozřejmě ale jen na první pohled.

Opláštění vozidla je vyrobeno pomocí jílu a laminátu. Karosérie je ručně svařovaná z ocelových profilů. Pod kapotou namísto šestnáctiválce se čtyřmi turby najdeme jen chudší čtyřválec. Poháněna jsou pouze zadní kola, což je další zásadní rozdíl oproti továrnímu modelu.Nepřehlédněte

Češi postavili z Lega maketu Bugatti Chiron v měřítku 1:1. Váží 1,5 tuny a jezdí 30 km/h

Taktéž maximální rychlost tohoto exempláře určitě nebude dosahovat úrovně opravdového Bugatti Chiron, které má zvládat až 440 km/h. To nedávno na německých dálnicích vyzkoušel český podnikatel a miliardář Radim Passer, který dosáhl rychlosti 417 km/h. Nyní jej ale kvůli rychlé jízdě vyšetřuje německá policie.

Video s délkou 45 minut zachycující celý proces výroby repliky si za pouhých deset dní od zveřejnění vysloužilo více než 9 000 000 zhlédnutí. Thajský youtuber zjevně něco podobného nedělal poprvé. Na svém kanálu má už videa z výroby Ferrari i Lamborghini „pro chudé“.

Autor článku
Adam Bělunek
Baví mě Apple, kvalitní audio-video technika a obecně chytrá řešení, která fungují. Volné dny se snažím trávit na kole v bikeparcích a trailcentrech, nebo na horách s batohem na zádech. Užívám si dobrou hudbu, občas zajímavou knihu a rád cestuji.

Kapitoly článku