Domů » Bleskovky » Fanoušek se soudí s Xiaomi: slíbili mu večeři se šéfem, ale nedodrželi slovo

Fanoušek se soudí s Xiaomi: slíbili mu večeři se šéfem, ale nedodrželi slovo

Čínský fanoušek se soudí s čínským gigantem Xiaomi. Firma podle něj nedodržela slovo, když neuspořádala slíbenou večeři se spoluzakladatelem společnosti Lei Junem. S informací přišly oficiální webové stránky soudu v Chaj-tienu, jednoho z městských obvodů Pekingu. Z dostupných zdrojů vyplývá, že tamní soud se tímto kuriózním smluvním sporem bude skutečně zabývat.

Xiaomi vyhlásilo soutěž, on dodržel podmínky, ale výhru nedostal

Případ dal k soudu jistý pan Yang, který je přesvědčený, že obsah zveřejněný na oficiálním internetovém obchodě společnosti Xiaomi funguje jako jednostranný slib a právní závazek. Údajný velký fanoušek „Mi“ produktů proto požaduje, aby výrobce dodal slíbenou odměnu. Tím, že společnost nedodržela svůj slib, nejen ranila jeho city, ale také porušila smluvní podmínky. Jako náhradu požaduje poškozený 24 000 juanů (v přepočtu přibližně 77 560 Kč) za výdaje na notáře a právníka.

Xiaomi přiznává: v našich telefonech záměrně zobrazujeme reklamy

Yang tvrdí, že čínský výrobce v srpnu minulého roku veřejně vyhlásil soutěž, která spočívala v prodávání smartphonů značky Xiaomi. Odměnou měla být zmiňovaná večeře s šéfem společnosti Lei Junem. K získání ceny bylo potřeba splnit alespoň jednu z následujících tří podmínek: prodat 300 kusů Xiaomi Mi 5X, nebo prodat 300 kusů modelu Redmi Note 5A, případně prodat 400 kusů zmíněných dvou telefonů dohromady.

Žalobce tvrdí, že se soutěže aktivně účastnil a v době jejího trvání se mu podařilo prodat 523 kusů Xiaomi Redmi Note 5. Dále uvádí, že společnost hned několikrát kontaktoval, ta však jeho žádosti odmítla. Uvidíme tedy, jak se kauza bude nadále vyvíjet. Příliš dobrá vizitka to ale pro společnost není.

Marek Bartík

Redaktor serveru SMARTmania.cz a brněnský student. Vedle toho velký fanoušek videoher, jehož nepřestává udivovat jejich překotný vývoj. Svět kolem nás plyne takovou rychlostí, že se za ním mnohdy nestačíme otáčet, čímž se pro nás stává nepostižitelným.
Subscribe
Upozornit na
guest
5 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments