Fanoušci Applu vrací úder: Hromadná reklama na Facebook stránce Samsungu

Samsung svou provokativní reklamou „Na to nemusíte být génius“ podráždil nejednoho příznivce jablečné společnosti, komunita kolem Applu tak nejdříve parodovala kampaň pozměněnou verzí obrázku s nadpisem „Nespokojte se s levným plastem“, podle všeho však tímto válka dvou táborů stále nekončí. Fanoušci Apple vzali útokem oficiální Facebookovou stránku Samsungu a pod obrázkem Galaxy S III, u kterého se Samsung ptal „Kdybyste si mohli na opuštěný ostrov vzít jen jedno elektronické zařízení, které by to bylo?“ (odkaz), začali hromadně odpovídat „iPhone 5„.

blank 

Vzhledem ke kontextu statusu se nedá předpokládat, že by byla akce dopředu plánovaná, spíše vznikla spontánně a šířila se jako řetězová reakce. Na druhou stranu se jedná o počiny fanoušků, nikoliv oficiální reklamy Apple, narozdíl od Samsungu, který si zřejmě jako motiv reklamy do odvolání stanovil narážky na iPhone 5, viz také oficiální reklamní spot, ve kterém nelze přehlédnout stále se opakující motiv ze starších kampaní na Galaxy SII a Galaxy Note.

A jaký máte na tento souboj titánů názor vy? Vadí vám podobné mediální přestřelky, nebo celou kauzu sledujete s úsměvem? No flame, please.

Zdroj

Autor článku blank
Michal Javůrek

Kapitoly článku