Fallout Shelter pro fanoušky Skyrimu? Bethesda překvapivě vydala hru The Elder Scrolls: Castles – SMARTmania.cz

Fallout Shelter pro fanoušky Skyrimu? Bethesda překvapivě vydala hru The Elder Scrolls: Castles

Ukázka budovatelské části hry The Elder Scrolls: Castles
  • Na Google Play se v tichosti objevil budovatelský simulátor The Elder Scrolls: Castles
  • Hratelností připomíná Fallout Shelter, akorát se místo protiatomového krytu staráte o zámek
  • Hra je zatím k dispozici pouze pro Android, o dostupnosti pro iOS se v tuto chvíli nic neví

Jako blesk z čistého nebe a zároveň v naprosté tichosti se v obchodě Google Play objevila nová mobilní hra z velice povědomé série. The Elder Scrolls: Castles lze označit za budovatelský simulátor, který vyjma slavného jména nabízí hratelnost po vzoru oblíbeného Fallout Shelter. Titul, na který jako první upozornil uživatel Redditu s přezdívkou u/tracteurman, je v současnosti dostupný pouze pro Android, majitelé zařízení s operačním systémem iOS mají alespoň prozatím smůlu. V tuto chvíli navíc nelze vyloučit, že se produktová stránka hry objevila ve veřejné části obchodu nedopatřením, neboť mohla být určená pouze k uzavřenému testování.

Fallout Shelter pro milovníky Skyrimu

Pojďme však ke hře samotné. V The Elder Scrolls: Castles se ujmete správy zámku a zároveň budete dohlížet na vzestup svého rodu. „Buďte svědky dění v zámku a sledujte, jak se rozrůstají jednotlivé rodiny a jak noví vládci usedají na trůn,“ stojí v popisku na Play Store s tím, že jeden virtuální rok ve hře odpovídá délce jednoho dne ve skutečnosti.Hráč z týmu teroristů střílí ze zbraně AK-47Nepřehlédněte

Counter-Strike 2 je tady! Pokračování legendární střílečky si může vyzkoušet úplně každý

 

Hratelnost nevybočuje z žánru budovatelských simulátorů, a máte-li předchozí zkušenosti se zmíněným Falloutem, v herních mechanismech byste se měli zorientovat poměrně snadno. Místo protiatomového krytu je vám sice do opatrovnictví svěřen fantazijní zámek, i ten nicméně můžete všemožně vylepšovat, rozšiřovat o nové místnosti či dekorovat. Nechybí ani rozmisťování monumentů či přidělování pracovníků na jednotlivá stanoviště. Tentokrát si navíc můžete vytvořit vlastní skupinku hrdinů, s nimiž se budete účastnit „epických výprav“ a soubojů proti důvěrně známým nepřátelům ze série The Elder Scrolls.

Záměr, nebo nedopatření?

Na produktové stránce naleznete rovněž uvítací zprávu do předběžného přístupu. Nelze tedy vyloučit, že původně byla hra určena pro uzavřené betatestování, avšak v době psaní článku si ji mohl vyzkoušet kdokoliv s funkčním účtem Google a podporovaným zařízením.

Autor článku Marek Bartík
Marek Bartík
Redaktor serveru SMARTmania.cz a brněnský student. Vedle toho velký fanoušek videoher, jehož nepřestává udivovat jejich překotný vývoj. Svět kolem nás plyne takovou rychlostí, že se za ním mnohdy nestačíme otáčet, čímž se pro nás stává nepostižitelným.

Kapitoly článku