Domů » Bleskovky » Facebook testuje tlačítko „downvote“. Nejedná se však o klasický palec dolů

Facebook testuje tlačítko „downvote“. Nejedná se však o klasický palec dolů

Někteří američtí uživatelé Facebooku si všimli, že kromě možnosti udělovat komentářům „lajky“ a odpovědi mají nově možnost udělit tzv. „downvote“. Mnozí už se začali radovat, že se jedná o mnohokrát probíraný palec dolů, skutečnost je ale odlišná.

https://twitter.com/TaylorLorenz/status/961720791858544641

Facebook údajně toto tlačítko testuje jako novou metodu označení pochybného komentáře (nikoliv samotného příspěvku), zjednodušeně řečeno jde o mírnější formu nahlášení. Po stisknutí tlačítka musí uživatel zvolit, zda je komentář urážlivý, zavádějící, či jej pouze nechce zobrazovat. Ve výsledku může časté použití tohoto nástroje více uživateli vést k tomu, že komentář v hierarchii zobrazování spadne na spodní pozice, či se nebude zobrazovat vůbec.

Funkce je zatím testována a úzkém okruhu uživatelů v USA a zatím není jasné, zda se vůbec do ostré verze Facebooku dostane. Mark Zuckerberg se nicméně netají, že by byl rád, aby se Facebook více „zlidštil“ a aby byly vyzdvihovány zejména smysluplné příspěvky.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).