Domů » Bleskovky » Facebook Slingshot: Konkurent Snapchatu se objevil v App Store a zase zmizel

Facebook Slingshot: Konkurent Snapchatu se objevil v App Store a zase zmizel

Facebook má patrně zájem podchytit veškeré možné formy současné digitální komunikace, po běžném textovém chatu a videohovorech v rámci svého webu koupil multiplatformního kecálka WhatsApp a nyní chystá konkurenci pro obrázkový Snapchat.

 

Nová služba Facebooku ponese jméno Slingshot (v překladu to znamená prak) a stejně jako Snapchat bude sloužit k zasílání obrázků, které po jejich prvním zhlédnutí zmizí. Na rozdíl od Snapchatu je otevření příchozí zprávy podmíněno odesláním „odpovědi“. Aplikace Slingshot se již omylem objevila v AppStore, ovšem po chvíli opět zmizela podobně rychle jako zpráva ze Snapchatu. Toto nedopatření Facebook komentoval slovy, že se tak stalo skutečně omylem a že se již těší, až si budou všichni uživatelé moci vyzkoušet téměř hotovou aplikaci, která umožní sdílet momenty každodenního života s mnoha lidmi najednou.

  

K obrázkům bude možné přidávat i krátké titulky, k dispozici má být i možnost zaslat krátké video. Stejně jako aplikace Paper bude Slingshot zřejmě dostupný prozatím pouze na telefonech iPhone, uvidíme, zdali se v konkurenci ostatních komunikačních aplikací uchytí nebo skončí podobně, jako první neúspěšný pokus Facebooku o konkurenci Snapchatu, služba Poke.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).