Domů » Bleskovky » Facebook si údajně pohrává s myšlenkou přivést do Messengeru hry

Facebook si údajně pohrává s myšlenkou přivést do Messengeru hry

V dubnu letošního roku představil Facebook na konferenci F8 svoji vizi budoucnosti, v níž hrála velkou roli chatovací aplikace Messenger. Mark Zuckerberg prozradil, že plánuje z Messengeru udělat platformu otevřenou jednoduchým aplikacím třetích stran, skrze které bude možné posílat animované GIFy, emotikony, zvukové klipy apod. Záměr Facebooku je ale zdá se mnohem širší než pouhé posílání „blbinek“. 

   

Podle serveru The Information Facebook koketuje s myšlenkou otevřít Messenger hrám, které se mají stát dalším lukrativním zdrojem příjmů. Vedoucí projektu Ilya Sukhar potvrdil, že Facebook aktuálně pracuje s několika vývojářskými studii, kdy se z Messengeru stane nový herní ekosystém, však neprozradil. I tak se jedná o poměrně paradoxní situaci – Messenger se oddělil od modré nabobtnalé sociální sítě, a zdálo se, že se bude jednat primárně o jednoduchý komunikační nástroj. Nyní to však vypadá, že na sebe nabalí spousty funkcí a stane se dalším aplikačním a herním ekosystémem.

  
P.S. Vzpomínáte ICQ hry? (Side a Lama, War sheep či RPS). 

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

2 komentářů

  1. Martin Alexandr

    Takže něco jako windows live messenger a icq no…

  2. Alesm (neregistrovaný)

    Proč by by Zuckerberg měl mít jen Facebook a nemohl by mít 2 věci na kterých bude rejžovat. Tak udělal facebok messenger, aby se to oddělilo jako jednoduchý nástroj a najednou zjistitl, že by se to taky dalo zpeněžit, protože je spousta lidí, co na facegook nechodí, ale messenger používají víc a z těch Zuckerberg moc nemá, respektive nic. Navíc dnešní počítače to utáhnou, tak proč ne. Mikroplatby, reklamy, freemium, placeni za kde jake bliny, zbroj, brnění, zbraně, štíty, životy navíc, extra sílu, kouzla, proč ne? A hlavně, jak bývaly viry ve hrách na facebooku a různé podvody, fishing a kdo ví co, tak to se samozřejmě rozšíří i na messenger. Messenger si na Androidu vyžádá práva ke všemu a pak se majitelé nebudou stačit divit, až jim zmizí milion z účtu a bude prázdný a ještě 20 tisíc do minusu, jen proto, že si zahráli nějakou stupidní hru na messengeru.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).