Domů » Bleskovky » Facebook ruší nevyužívané služby. Končí Messenger pro Windows a Facebook Mail

Facebook ruší nevyužívané služby. Končí Messenger pro Windows a Facebook Mail

Přerod Facebooku v mobilní společnost nabral vysoké obrátky, ostatně již v polovině loňského roku tvořily reklamní příjmy z mobilních zařízení více než polovinu celkových příjmů. Že to myslí Facebook na poli mobilních zařízení vážně, potvrdil nákupem multiplatformní komunikační aplikace WhatsApp za 16 miliard dolarů. V posledních dnech se společnost rozhodla provést jarní úklid a zbavit se některých méně využívaných služeb.

 

Již na začátku tohoto týdne bylo oznámeno, že bude odstavena emailová služba Facebooku, která se měla stát revolucí v internetové komunikaci a soustředit Facebook chat, offline zprávy, zprávy SMS a právě také emailovou korespondenci na jednom místě. Emailová adresa byla přidělena uživatelům ve tvaru jménouživatele@facebook.com a nahradila primární adresu na profilu uživatele. Nutno podotknout, že někteří vůbec neměli o existenci této emailové adresy ponětí a mluvčí společnosti nyní přiznal, že tyto adresy téměř nikdo nevyužívá. Služba bude odstavena v březnu, veškeré příchozí emaily budou po té přesměrovávány na původní email uživatele v profilu.

 

V měsíci březnu skončí rovněž podpora programu Messenger pro Windows, což je desktopová aplikace, umožňující komunikaci skrze Facebook chat bez nutnosti navštívit stránky Facebooku v internetovém prohlížeči. Do 3. března bude ještě aplikace fungovat, nicméně již nyní byla aplikace stažena ze stránek Facebooku. Je však možné odsud stáhnout Facebook Messenger pro Android a iPhone, v budoucnu má přibýt i aplikace pro Windows Phone. Důvod odstranění aplikace pro Windows nebyl zástupci společnosti komentován, nicméně se dá předpokládat, že je podobný jako v případě Facebook mailu – nezájem uživatelů. Je ale dost možné, že Facebook jen vyklízí půdu před uvedením aplikace Messenger pro prostředí Modern UI systému Windows 8.1, používaném nejen na počítačích, ale i na tabletech.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

11 komentářů

 1. chin (neregistrovaný)

  Yak zrovna mess pro w je skodaja ho pouzjvam celkem casto

 2. Miichaell (neregistrovaný)

  Přesně tak, tím, že zrušili FB Messenger pro Windows mě dost nakrkli, protože zapínám prakticky jen ten a na web skoro nechodím. Kdyby ho vylepšili, opravili bugy a dali o něm uživatelům vědět i jinak než nenápadným políčkem v nastavení chatu s názvem „Chat na ploše“, tak to možná lidi používali. A jestli to bude pro Metro, tak ať si to nechají, když programy z něj neumí vytvářet zástupce na ploše.

 3. S4crifice (neregistrovaný)

  Zrovna si myslím, že Messenger pro Win byl hodně používaný, ale rozhodli se ho zrušit proto, že lidé méně chodili tím pádem na web a neviděli reklamy, které v Messengeru nejsou …

  Škoda toho, Messenger jsem ve Winech používal denně, vlastně se zapínal sám po spuštění Windows, ušetřil mi hodně času (chat s vícero lidma bez nutnosti být na webu, super … )

  • AndyS (neregistrovaný)

   facebook plugin do mirandy resi totez :)

  • Her Mister (neregistrovaný)

   Presne, ja napr pouzivam facebook v Pidginu a funguje bez problemu, mam tam icq, gtalk a facebook takze vse na jednom miste…doporucuju

  • Nallim (neregistrovaný)

   Mezi další patří třeba QIP a mnoho dalších…

  • S4crifice (neregistrovaný)

   QIP … to už jsem hoodně dlouho nenainstalovat, tak koukám, že opět budu muset :)

   Na tom messengeru ale bylo dobré i oznámení, to je taky škoda, že to půjde pryč …

  • Kája (neregistrovaný)

   Miranda (a další alternativní konkurence) má ale svá omezení – třeba neumí načíst historii komunikace mimo messanger..takže jestli někdy odpovím z mobilu nebo prohlížeče, v mirandě to nebude.

   Nově jako beta funkci sice Miranda umí teoreticky vyzvednout nové zprávy, které přišly, když byla off-line, ale moc bych tomu nevěřil.

  • Petr (neregistrovaný)

   To já taky ne ale zkusím ho dneska až to přesnae fungovat.. škoda ..je to šikovný a docela chytrý ..je vidět že FB kašle na těch pár stovek uživatelů co ho používají.. prostě jich není miliony tak tomu dají stopku.. nechápu

 4. Petr (neregistrovaný)

  No tohle není moc dobrá zpráva.. tím si to teda u mně podělali

  stránku FB skoro nezapínám ..stačí mě jen ten messenger.. ostatní kraviny na FB mě nezajímají

 5. Cheetah007 (neregistrovaný)

  Messenger jsem k chatu kdyz jsem u pc pouzival celkem casto, ze prave ten rusi me nakrklo dost.

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *