Domů » Bleskovky » Facebook odstraní chat ze svých aplikací ve prospěch Messengeru

Facebook odstraní chat ze svých aplikací ve prospěch Messengeru

Po té, co vyšel Facebook Messenger snad na všechny myslitelné platformy, dalo se odhadovat, že vestavěný chat v původní Facebook aplikaci bude v brzké době odstraněn. Datum tohoto termínu včera Facebook zaslal v upozornění evropským uživatelům svých aplikací, stát se tak má za dva týdny. Po té sice v aplikaci zůstane tlačítko pro zprávy, nicméně jeho stisknutí povede do aplikace Messenger (nebo do příslušného obchodu, pokud ji nebudete mít nainstalovanou).

  

Toto pravidlo však nebude platit pro všechny. První výjimku tvoří aplikace pro systém Windows a Windows Phone, v nichž zůstanou zprávy nadále dostupné, což je poměrně překvapivá informace vzhledem k tomu, že současná Windows Phone umožňují v jednu chvíli provozovat Facebook chat nejen v aplikacích Facebook respektive Facebook Messenger, ale rovněž přímo v systému. Druhou výjimku tvoří zařízení s Androidem s menším množstvím operační paměti, na něž nepůjde Facebook Messenger nainstalovat. Třetí výjimka zůstává pro aplikaci Paper, v níž je rovněž Facebook chat integrován.

 

Pro uživatele bude mít toto rozhodnutí pouze takový dopad, že na svém smartphonu bude muset (za předpokladu, že komunikuje přes Facebook chat) mít nainstalované dvě separátní aplikace. Očekává se, že v budoucnu bude aplikace Messenger vylepšena například o možnost volání zdarma a díky tomu se má stát komplexním komunikačním nástrojem, což současná Facebook aplikace rozhodně není. Ta bude naopak díky odstranění zpráv štíhlejší, což má podle mluvčího Facebooku vést k jejímu zrychlení.

 

Uvidíme, zdali se Facebook Messenger stane v budoucnu ještě komplexnějším nástrojem, pokud by došlo například k intergraci WhatsApp, který Facebook letos koupil za 16 miliard dolarů, prozatím to ale vypadá, že oba komunikátory budou fungovat nezávisle na sobě. Pokud nemáte ještě nainstalovaný Facebook Messenger, můžete tak učinit díky jednomu z následujících odkazů.

Odkaz na Google Play Odkaz na App Store Odkaz na WP katalog

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

9 komentářů

 1. „První výjimku tvoří aplikace pro systém Windows a Windows Phone, v nichž zůstanou zprávy nadále dostupné, což je poměrně překvapivá informace vzhledem k tomu, že současná Windows Phone umožňují v jednu chvíli provozovat Facebook chat nejen v aplikacích Facebook respektive Facebook Messenger, ale rovněž přímo v systému.“

  No a právě proto se snaží poskytnout plnohodnotnou aplikaci, která umí vše. Integrace Facebooku do systému je příliš velkou konkurencí pro pouhou aplikaci. Navíc u WP nejsou problémy s RAM. Vše, co jde nainstalovat jde i bez problému spustit…

  „Druhou výjimku tvoří zařízení s Androidem s nižší operační pamětí, na něž nepůjde Facebook Messenger nainstalovat.“

  Co znamená nižší operační paměť? Co může být na klientu pro zprávy tak náročného na RAM? A v čem je úspornější komplexní aplikace, která tam moci být může?

  • Tomáš Slavíček

   Proč asi. Facebook aplikace zabírá na Androidu přes 80 MB RAM, i když je na pozadí. Pokud to tam spustí dvakrát…

  • David Podzimek

   Když na iPhonu odinstalujete Facebook aplikaci, tak procenta baterie doslova vyskočí nahoru. Viděl jsem to opakovaně.

  • „Co může být na klientu pro zprávy tak náročného na RAM?“

   Taky nechapu… hold to maji prasacky zprogramovane, protoze at mi nekdo netvrdi, ze takova aplikace musi zrat desitky megabajtu jak prostoru, tak RAM.

  • Lukas J (neregistrovaný)

   Co se WP8 týče… ještě že to tak zůstane… Možná se snaží poskytnout plnohodnotnou aplikaci a až ji poskytnou, nemám s tím problém, ale s tím zmršeným a nedodělaným FB Messengerem co pro WP8 teď existuje, ať vše zůstane jak je. Je to jednoduché a plně funkční.

 2. Škoda, že sa zabudovaný messenger bude rušiť, miesto opravy. Dúfam však, že messenger čoskoro dostane update, po poslednom je omeškanie správ aj hodiny (podľa užívateľov) ja mam delay asi 20 minút

 3. asas (neregistrovaný)

  Som rád že používam BB na tom sa asi nič podobné nechystá mat koli jednej službe 2 APP je dosť odveci a navyše na vecine Androidv je FB app predinstalovana a neda sa odstranit iba po roote takze pre pouzivanie na Androide to vidim ako dost velke –

  kedze musite mat nainstalovane obe app s tym ze FB app ako taka zerie dost ramky a aj baterku..

  (Je zaujimave ze ludia vyuzivaju plno messengerov a aplikacii a tak malo pouziva BBM ten ako jediny je na vsetky platformy ma v sebe chat aj cosi ako RSS + sa cez to da volať… povazujem to za top medzi mesengermy skoda je len to ze to pouziva zalostne malo ludi teda aspon v nasich koncinach )

  • jj smula no… na BBM jinak slysim jen chvalu, tak skoda, ze stale neni moc rozsireny :(

 4. petr (neregistrovaný)

  Děkuji ti milý fb za to,že si budu muset zas*rat mobil další dementní aplikací. Místo aby trošku poladily samotnou aplikaci fb tak donutěj lidi mít další dementní aplikaci. Jak smutné. :(

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).