Domů » Bleskovky » Facebook Messenger umožní přátelům posílat peníze stejně snadno jako smajlíky

Facebook Messenger umožní přátelům posílat peníze stejně snadno jako smajlíky

Posíláte skrze Facebook Messegner svým přátelům texty, smajlíky nebo obrázky? V budoucnu možná budete moci touto cestou posílat i peníze. Tato funkce je již údajně zaimplementována do současné aplikace pro iOS, avšak prozatím však není veřejně dostupná; o její odhalení se postaral vývojář Andre Aude.

   

Peníze má být možné posílat mezi přáteli stejně pohodlně jako zprávy nebo obrázky přímo z okna chatu, a to díky spárované platební kartě. Na svém facebookovém účtu pak uvidíte historii všech plateb, jaký díl z transakcí bude připsán na vrub účtu největší sociální sítě, je zatím neznámé. Pokud by se tento koncept placení mezi jednotlivci uchytil, je možné, že Facebook půjde dál a nabídne tento platební systém i společnostem, které na této sociální síti provozují své stránky. Nově představované produkty, v našem případě mobilní zařízení a příslušenství, by tak mohlo jít zakoupit přímo prostřednictvím Facebooku.

Loading

Facebook Messenger Payments feature demoed by @andyplace2 for TechCrunch

View on Instagram

V mobilních platbách je budoucnost a Facebooku plyne nejvíce prostředků právě z mobilní reklamy, tudíž se nelze divit, že Mark Zuckerberg vidí v tomto odvětví velkou příležitost. 829 milionů denních návštěvníků může skrze malé vzájemné transakce napumpovat do již velmi nadité peněženky další nemalé peníze. Kdy hodlá Facebook svůj platební systém spustit, je prozatím velkou neznámou.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

13 komentářů

 1. Vojta (neregistrovaný)

  Tohle bude Killer feature. Facebook to zkouší na všechny strany, bohužel kromě sociální sítě všechno stojí za nic. Číslo účtu bude další věc vedle telefonního čísla, co Facebooku nikdy nesdělím.

  • Používám fb, messengr a s ničím nemám problém, nechceš nepoužívej ;) jak jednoduche

  • Maja (neregistrovaný)

   Jednoduchej ty budeš, vo tom žádná.

  • Vojta (neregistrovaný)

   Cardi: Nikde nepíšu, že FB nepoužívám. FB mám, používám i messenger. Přesto snad můžu hodnotit ne? Vše, co od Facebooku vyleze, stojí za nic. FB launcher, Aplikace pro telefony jsou multiplatformní error, každý redesign.. Nemám co chválit.

  • Maja: tak to jsi trošku mimoň :) Vojta: aplikace pro mobil je v poho nemám zase problém ;)

  • Na své božské S4 nemáš problém s ničím, ale to už všichni dobře víme. Teď zapracuj na chápání psaného textu. :D Jen blázen by dal údaje o platební karte FB.

  • Cardi da sve bozske S4 všechno o co pozada :-D

  • Číslo účtu je naprosto nepodstatná hodnota, snad jen, že by ti chtěl někdo poslat peníze… Asi si to pleteš s číslem plat. karty, to je jiná.

  • Jirikuu pisu snad ze povolim vse? Nebo ze bych tam tu platebni kartu dal? Jenom to ze fb pouzivam a nemam problem, anoo tak jako nemam problem s moji S4 :) coz ty nikdy neprekousnes a s tebou spousta jinych trolu :)

  • Vojta (neregistrovaný)

   Uni: řešení nepodstatných věcí. Snad každýmu dojde, co jsem tím myslel.

  • HTC kdy uměla BANKING Lumia a co ještě z normálních aplikací tvá parodie na dokonalost neumí ? Pochlub se a nepiš že ty to nepotřebuješ

   Mám IBang 24 a NIKDY jsem neměl problémy s platbou a nebo ze zneužitím. Aplikace je bezproblémová – jak to je u dlaždic s bankingem obecně – kdy konečně taková obyčejnost která je samozřejmostí u jiných systémů bude i u dlaždic – stále koukáte na koncová světla ujíždějícího vlaku mobilního světa ….

 2. Ak bude z tej transakcie FB nieco chciet, tak ozaj neviem preco by som to mal pouzit, ked sumu mozem poslat niekomu na ucet, cez SMS a pod. Isteze je to jednoduchsie, ale to si cez ten FB messenger radsej od dotycneho vypytam CU ako plati nieco navyse.

 3. Bemis (neregistrovaný)

  Prej božské S4 LoooooL :D :D :D :p

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).