Domů » Bleskovky » Facebook chystá novou funkci pro čtenáře, chce šetřit jejich čas

Facebook chystá novou funkci pro čtenáře, chce šetřit jejich čas

Největší sociální síť Facebook chystá novou funkci pro svou mobilní aplikaci, kterou potěší především čtenáře. Nazývá ji „Instant Articles“ a jejím cílem bude zkrátit dobu, kdy musí čtenář čekat, než jej odkaz na Facebooku přesměruje mimo sociální síť. V průměru tímto čekáním ztratí čtenář u každého článku zhruba osm vteřin.

 

Podle serveru The Wall Street Journal chce Facebook tuto situaci vyřešit tím, že články budou otvírány přímo v mobilní aplikaci, nebude tedy třeba spouštět internetový prohlížeč a načítat stránku mimo aplikaci. Nyní probíhá jednání s velkými weby, jako jsou Buzzfeed, National Geographic nebo The New York Times.

  

Aby Facebook přilákal i další vydavatele, nabízí jim, že si mohou ponechat 100 % zisku z reklam, které sami prodávají a 70 % ze zisku z reklam, které by za ně prodával samotný Facebook. Hlavním cílem sociální sítě prý není zisk, ale spíše snaha o to, aby na ní uživatelé zůstali mnohem déle. Tomu by nová funkce mohla napomoci.

Mnoho vydavatelů však s tímto systémem příliš nesouhlasí, nelíbí se jim, že by měl Facebook možnost rozhodovat o jejich obsahu, a navíc by nakladatelé neměli přístup k informacím o svých čtenářích. Zatím tedy není jasné, zda bude nová funkce zavedena, a zda její spuštění nebude o nějakou dobu odloženo, než se všechny strany dohodnou na přijatelných podmínkách.

David Preiss

Student vysoké školy žijící v Praze. Rád zkouší nové věci a neustále šilhá po novém telefonu, i když ho nepotřebuje. Fanoušek Elona Muska a jeho projektů, především pak vozů Tesla. Rád běhá, plave a odpočívá na gauči.

4 komentářů

 1. ale sak to robi uz dlho….sic otvori v mega dementnom prehliadaci ktory funguje ako netscape ale funkcne to uz funguje DLHO… ?? tak snad to konecne bude aj pouzitelne lebo je to fakt vysmech…

 2. luky (neregistrovaný)

  Nj ale ze tro trvalo, kadpdne je mi to uz jedno, fb rusim ta sit mi prestala vyhovovat je to zrout casu a kdyz omezim sledovani a td tak je to zase o nicem zlaty stred asi neni, prechazim nA g+ KDE MAM PROFIL DIKY DROIDUM UZ PAR LET.

  Ucet se jako takovy z nastaveni smazat neda, jen deaktivovat a kdykoliv se uzivatel po odpocatio muze vratit a ma vse ve stavu v jakem to opustil, funkce smazani je ukryta hloboko v help snad nebo lepsi a rychlejsi google, po potvrzeni a opsani capatsy, zvuku ci kliknuti na fotky ve stylu pexesa zacne bezet 14denni lhuta po jejim uplynuti se ucet smaze, jak dlouho pak veci v databai bude mit fb to nevim v podminkach to jiszte nekde bude tipuji rok dva pak ji proaznou.

  ale pozor pokud tak viz vyse chcete nesmite se v tetu 14day lhute prihlasit, jinak se to zrusi a muzete to udelat znovuc a zase zacne bezet.

  • mat tak tvoje problemy….facebook je zly, kebo niekto cudzi hraje farmwille a dalsi cudzi tam cele dni presedia a pozeraju doblba a preto je zy, podme sa bat ze nam nezmaze ICH profil z ICH databazy….

  • Taurus1116 (neregistrovaný)

   nj až na to chlape že mám zcela jiné problémy tohle jsem nadhodil a mimoch. ten caps byl nechtěně, zeditovat to zpětně nelze.

   Nic neřeším, rozhodl jsem se zkrátka profil zrušit viz. popsané důvody, problémy jaké každodenně řeším ani nechtěj číst, u tebe to nebude jinak, přeji hezký večer :-)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).