Domů » Bleskovky » Facebook 4.0 pro Android přinese výrazně přepracované uživatelské prostředí

Facebook 4.0 pro Android přinese výrazně přepracované uživatelské prostředí

Po velkém updatu aplikace Facebook Messenger se významná aktualizace chystá i pro samotný Facebook klient. Největší změnou bude jednoznačně přepracované uživatelské prostředí, které se nyní bude ubírat cestou co největší možné jednoduchosti. To je ostatně trend poslední doby, připomeňme například nedávné aktualizace aplikací Twitter a Pinterest, potažmo i operační systém iOS ve verzi 7. Většina ovládacích prvků vyjma nabídky pro přidání příspěvku se soustředí do dvou lišt v horní straně obrazovky.

    
Změny jsou poměrně výrazné

Ta spodní slouží k přístupu k upozorněním, zprávám a dalším nabídkám, zatímco modrý pruh nad ní hostí tlačítko hledat a chat. V tuto chvíli bohužel neexistuje cesta, jak si nové prostředí vyzkoušet na vlastním zařízení, jelikož i po stažení instalačního souboru Facebook ve verzi 4.0 musí být přístup k inovované aplikaci schválen ze strany serverů. Štěstí nicméně zkusit můžete, instalačku nové verze naleznete na tomto odkazu. Zatím není jasné, jestli bude klient takto vypadat i ve finální verzi, avšak s nejvyšší pravděpodobností ano.

 
Seznam nových oprávnění, které bude aplikace vyžadovat

Tip: Sledujte SmartManii na Facebooku (už vás je téměř 20 000), neuniknou vám tak žádné důležité novinky, dozvíte se věci ze zákulisí redakce a navíc se můžete zúčastnit různých soutěží.

Martin Pavlović

Externí redaktor SMARTmania.cz, student marketingové komunikace, nadšenec do technologií, analogové fotografie a hudby.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
14 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments