Domů » Bleskovky » Exkluzivní zlatá edice PlayStationu 5 stojí více než rodinný dům

Exkluzivní zlatá edice PlayStationu 5 stojí více než rodinný dům

Skladová dostupnost Playstationu 5 je stále problematická a kvůli omezením v dodávkách hardwarových komponent se to jen tak nezlepší. Jestli vám ale nevadí připlatit si, můžete si objednat zlatou verzi od společnosti Caviar. Ta se zaměřuje na luxusní edice různých zařízení, v nabídce má tak třeba i iPhone 12 Pro nebo Samsung Galaxy S21.

caviar gold ps5
Exkluzivní edice PlayStationu 5

Edice s názvem Golden Rock (zlatý kámen) bude mít tělo vyhotovené z 24karátového zlata a k dostání bude za cenu 499 000 USD, což je v přepočtu asi 10,5 milionu korun. Vyrobeno bude celkem devět exemplářů, přičemž o jeden z nich už se údajně zajímal i slavný basketbalista LeBron James.

Pokud si říkáte, že částka je to přeci jen trochu moc vysoká, pak by vás mohla zaujmout některá z dalších edicí. První z nich nese název Alligator a vyrobena bude právě z kůže stejnojmenného živočicha, kterou doplní drobné detaily z 24karátového zlata – cena v tomto případě činí 8 140 USD (cca 174 tisíc Kč).

Takřka za lidovku, tedy „pouhých“ 5 830 USD (cca 125 tisíc Kč), pak bude k mání verze Carbon s tělem z uhlíkových vláken. Ke každé z variant obdržíte také dvojici ovladačů DualSense z prémiové kůže nebo karbonu. Tak co, vybrali jste si?

Martin Pavlović

O technologie se zajímám odjakživa. Kromě nich mě baví také urbanismus a městská mobilita, hudba a společenská témata. Nejraději trávím čas v sedle kola, na kulturních akcích, s analogem v ruce nebo doma u knih, filmů i videoher.