Domů » Bleskovky » Existoval by iPhone Xs Max, kdyby byl Steve Jobs naživu?

Existoval by iPhone Xs Max, kdyby byl Steve Jobs naživu?

Displeje mobilních telefonů se neustále zvětšují, k čemuž se přidává také Apple. Ten dlouho bránil kompaktnější rozměry telefonů, především skrze již zesnulého zakladatele a vizionáře Steva Jobse. Jobs proslul svou neústupností a schopností prosadit si svou za každou cenu. Při představení původního iPhonu měla obrazovka velikost 3,5″, což je přesně o 3 palce méně, než má aktuální novinka Xs Max. Vzniká tedy logická otázka – připustil by Jobs telefon s takto velkou obrazovkou s logem Applu na zádech?

Oproti prvním iPhonům s 3,5" displejem ty současné celkem narostly

Pro Apple byl vždy ideál 3,5 palce

Při představení prvního iPhonu Jobs tvrdil, že 3,5″ obrazovka je ideálním rozměrem především kvůli ovládání jednou rukou, které je při těchto rozměrech bezkonkurenční. Podle průzkumů je menší displej snadněji dostupnější pro ovládání palcem, což napomáhá většímu komfortu. Za života Steve Jobs také vyjádřil obavy, že o větší telefon by nebyl zájem. Toto tvrzení nicméně rozbořil hlavní rival Applu Samsung, který neustále představoval větší a větší telefony, především proto, že v Asii platí, že větší je zkrátka lepší.

iPhone Xs a iPhone Xs Max
iPhone Xs a iPhone Xs Max

Applu trvalo dlouhé roky, než začal zvětšovat u svých telefonu displej. Až s iPhonem 5 naboural 3,5″ mantru, kterou opět pokořil s představením iPhonu 6. Od té doby se displej už jen zvětšoval. Nutno dodat, že zvětšování se začalo odehrávat až ve chvíli, kdy otěže společnosti pevně držel Tim Cook. Je tedy čistě řečnickou otázkou, zda by Jobs toto zvětšování schválil. Nicméně vzhledem k tomu, že byl také dobrým obchodníkem, lze s jistou dávkou jistoty říct, že kde jsou peníze, tam by byl i Jobs. A neměli bychom také zapomínat na to, že výrobce se vždy snaží přizpůsobovat aktuálním požadavkům trhu a i Jobs by tedy zřejmě musel své rozhodnutí přehodnotit.

Michael Chrobok

Nestranný fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.
Subscribe
Upozornit na
guest
53 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments