Domů » Bleskovky » Evleaks po 2 letech končí, výrobci mobilních zařízení si mohou oddychnout

Evleaks po 2 letech končí, výrobci mobilních zařízení si mohou oddychnout

Nokia pracuje na telefonu s Androidem, takto bude vypadat HTC One (M8), NVidia chystá herní tablet Shield. Tyto a stovky dalších úniků v posledních dvou letech vypouštěl na svůj twitterový účet @evleaks bývalý redaktor serverů Engadget nebo PocketNow Evan Blass. Nic ale netrvá věčně, známý a velmi přesný leaker nyní ohlásil ukončení své úspěšné kariéry.

Důvody, proč se rozhodl odejít do důchodu, zveřejnil v rozhovoru pro server The Next Web. Je jich prý mnoho, ovšem tím nejzásadnějším jsou peníze. V době adblocku prý není jednoduché zpeněžit proud informací ani na Twitteru, ani na vlastních webových stránkách Evleaks.at. Ke zlepšení situace nepomohly ani sponzorované tweety a právě nejistota z finančního zajištění společně se zhoršující se roztroušenou sklerózou vedly Blasse k tomuto rozhodnutí.

 
Evan Blass alias Evleaks 

Jeho návrat na scénu prý očekávat nemůžeme, aktuálně se chystá začít zcela novou kariéru (stále však v oblasti mobilních telefonů). Za svůj nejzářivější únik považuje rotující 3D animaci zrušeného telefonu HTC One M8 Prime, nejvíce je hrdý na uvedení svého jména mezi 101 nejlepšími novináři, spisovateli a mysliteli, který uveřejnil magazín Wired. Evleaks v loňském roce prozradil svoji identitu v rozhovoru pro server Android Police; toto rozhodnutí prý bylo zpočátku těžké, ale nakonec mu díky jeho pracovní historii pro severy Engadget a Pocketnow přidalo na důvěryhodnosti.

   

Informace získával zejména z řad svých kolegů a jiných dobrých zdrojů, dotčené společnosti mnohokrát na úniky reagovaly, ale ne tak často, jak by mohli lidé očekávat. Na dotaz, kdo z méně známých leakerů se může stát jeho nepřímým nástupcem, jmenoval TK O´ConnoraTK Tech News. Budeme držet Evanovi Blassovi v jeho budoucí kariéře palce a doufáme, že o něm ještě někdy uslyšíme, jelikož budoucnost jeho internetových stránek je podle jeho slov v současnosti nejistá. Snad jeho nástupci dokáží přinášet informace ze světa mobilních technologií s podobnou kadencí a přesností, jako to dělal Evleaks.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).