Domů » Bleskovky » Pro vozy Tesla vznikla nová služba, která umí ovládat domácnost přímo ze sedačky elektromobilu

Pro vozy Tesla vznikla nová služba, která umí ovládat domácnost přímo ze sedačky elektromobilu

Tesla je považována za nejpokrokovější automobilku současné doby. Její vozy jsou doslova prošpikovány moderními technologiemi, jejichž potenciál můžeme právem považovat za krajně nevyužitý. To se snaží změnit nová služba s názvem EVE, která nabízí webovou aplikaci se spoustou pokročilých funkcí. Smyslem projektu je provázat automobil s chytrými spotřebiči. EVE má vlastní rozhraní navržené s ohledem na palubní systémy Tesly a umožňuje další úpravu podle individuálních potřeb.

 

Co se týče praktického využití, tak v tomto ohledu je uživatel limitován pouze počtem chytrých zařízení, které se ukrývají v jeho domácnosti. Modelová situace může vypadat tak, že po nasednutí do vozu se automaticky otevřou garážová vrata, uzamknou se vchodové dveře a dojde k aktivaci bezpečnostího systému.

Jelikož aplikace dokáže zpracovávat data z GPS vozu, lze nastavit automatizované příkazy pro situace, kdy se blížíte ke svému domu. Pochopitelně je vhodné dodat, že koncept kalkuluje s domácností, kde se nachází maximum chytrých zařízení, které se dokážou připojit k internetu. Rozhodně se tedy nejedná o záležitost pro každého, alespoň ne v našich podmínkách.

 

Ačkoliv se trend chytrých domácností začíná stále více prosazovat, jen málokdo je ochoten investovat do kompletně nových spotřebičů a dalšího vybavení. Služba EVE Connect je monetizována na bázi předplatného. V bezplatném režimu je seznam funkcí poměrně omezený a většina zákazníků se raději rozhodne pro měsíční předplatné ve výši 4,99 (Zhruba 150 Kč), které zpřístupní kompletní nabídku.

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).