Escapology pro Android: Chytlavá logická hra od českých autorů

Don’t be bored, move the board! Tak právě s tímto heslem přinesla brněnská vývojová skupina Trinerdis zajímavou hru Escapology na Androidí zařízení. Svým inovativním herním plánem, počtem levelů a návykovostí se dokáže zaujmout každého, kdo rád namáhá svůj intelekt. Úkolem hráče je dopravit dřevěné kuličky na místo jejich určení – bílá místa. Aby to nebylo tak jednoduché, jsou připraveny 3 druhy bloků, které mají různé vlastnosti (obyčejný blok, magnet a jednosměrná kostka). Jednotlivé levely jsou obsaženy v blocích pojmenovaných po městech z celého světa. Celkem hra obsahuje 96 levelů, které jsou postupně těžší a těžší.

   

Hra bojuje proti zažitým stereotypům, protože mění dosavadní způsob ovládání hry. A zvládá to na jedničku. Běžným způsobem je dnes ovládání objektů na scéně. Escapology Vás naučí, že to jde i jinak. Ovládáte celé hrací prostředí pomocí hlavního motivu – herní desky. Jednoduše pomocí gest posouváte deskou a tím i předměty na ní. I když se to zdá složité, tak jde o intuitivní ovládání, na které se velmi rychle zvyká.

-

Celé prostředí hry je navrženo tak, aby nebylo rušivým elementem, ale zároveň je pěkné na pohled a svým způsobem i uklidňující. Pro vytvoření prostředí slouží vzory dřeva, kamene a plátna. V nabídce jsou 3 volitelná rozšíření aplikace – balíček 39 levelů, odstranění reklamy a Undo & Redo tlačítko.

Autor článku
Trinerdis
image/svg+xml
+

Kapitoly článku