Domů » Bleskovky » Escapology pro Android: Chytlavá logická hra od českých autorů

Escapology pro Android: Chytlavá logická hra od českých autorů

Don’t be bored, move the board! Tak právě s tímto heslem přinesla brněnská vývojová skupina Trinerdis zajímavou hru Escapology na Androidí zařízení. Svým inovativním herním plánem, počtem levelů a návykovostí se dokáže zaujmout každého, kdo rád namáhá svůj intelekt. Úkolem hráče je dopravit dřevěné kuličky na místo jejich určení – bílá místa. Aby to nebylo tak jednoduché, jsou připraveny 3 druhy bloků, které mají různé vlastnosti (obyčejný blok, magnet a jednosměrná kostka). Jednotlivé levely jsou obsaženy v blocích pojmenovaných po městech z celého světa. Celkem hra obsahuje 96 levelů, které jsou postupně těžší a těžší.

   

Hra bojuje proti zažitým stereotypům, protože mění dosavadní způsob ovládání hry. A zvládá to na jedničku. Běžným způsobem je dnes ovládání objektů na scéně. Escapology Vás naučí, že to jde i jinak. Ovládáte celé hrací prostředí pomocí hlavního motivu – herní desky. Jednoduše pomocí gest posouváte deskou a tím i předměty na ní. I když se to zdá složité, tak jde o intuitivní ovládání, na které se velmi rychle zvyká.

-

Celé prostředí hry je navrženo tak, aby nebylo rušivým elementem, ale zároveň je pěkné na pohled a svým způsobem i uklidňující. Pro vytvoření prostředí slouží vzory dřeva, kamene a plátna. V nabídce jsou 3 volitelná rozšíření aplikace – balíček 39 levelů, odstranění reklamy a Undo & Redo tlačítko.

Trinerdis

3 komentářů

  1. Este by som pridal link na povodnu ios verziu od povodnych autorov:

    [odkaz]

    Mozno by to bolo dobre hodit i priamo do clanku :) nech applaci neplacu, ze je to iba na android :)

    • Díky za doplnění :) necháme to takhle v komentáři – vzhledem k tomu, že je na prvním místě, bude dobře na očích.

  2. filip (neregistrovaný)

    je to paradna hra, odporucam

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).