Domů » Články » Erotické fotografie na SkyDrive: Nahrávat je můžete, sdílet už ale nikoliv

Erotické fotografie na SkyDrive: Nahrávat je můžete, sdílet už ale nikoliv

Dva členové týmu pracujícího na cloudové službě SkyDrive, se tento týden podělili s fanoušky o několik zajímavých zákulisních informací. Přinášíme jejich přehled.

Uplynulý týden byl poměrně bohatý na novinky týkající se služby SkyDrive. Věttšina z nich ale trochu zapadla ve stínu soudního sporu mezi Microsoftem a mediální skupinou BSkyB Ruperta Murdocha, na jehož základě se vedení softwarového gigantu rozhodlo svoji cloudovou platformu přejmenovat. Ačkoliv už z komunity vzešla celá řada návrhů, na oficiální oznámení nového jména si asi ještě pár týdnů počkáme.

To ale nebylo zdaleko všechno, co se kolem této služby v uplynulém týdnu dělo. Na oficiálním blogu se totiž objevila zpráva o uvolnění několika novinek, které tentokrát souvisejí převážně s uchováváním a prohlížením fotografií. SkyDrive už nějaký čas podporuje celou řadu RAW formátů, pro jejichž zpracování využívá balík Microsoft Camera Codec Pack. Nyní k nim připojil i podporu snímků a displejů s opravdu vysokým DPI, takže při procházení vašich alb třeba na Macbooku Pro s Retinou uvidíte vše, včetně náhledů, v podstatně lepší kvalitě.

 

K dalším vylepšením patří možnost rotace obrázků, funkční zobrazování animací ve formátu GIF, rozšířené možnosti sdílení souborů a novinka v podobě jednoduchého programovacího editoru, který dokáže zvýrazňovat syntaxe či automaticky dokončovat části kódu.

Hlavním důvodem tohoto článku má ale být jiné téma. Dva členové SkyDrive týmu, Omar Shahine a Mona Akmal, se v uplynulém týdnu vydali na pospas fanouškům na sociální sítí Reddit. Neděje se často, aby z úst oficiálních představitelů velkých společností zazněly srozumitelné a upřímné odpovědi na konkrétní otázky, tentokrát se tak ale skutečně stalo. Níže uvádíme souhrn a volný překlad těch nejzajímavějších.

WithinRafael: Vzhledem k velké provázanosti SkyDrive s Windows 8.1 chystá se Microsoft uvolnit některé podmínky týkající se například zákazu nahrávání fotografií zobrazujících nahotu?
Omar: Vysvětlím, jak ve skutečnosti aplikujeme naše podmínky a zásady. Je nám upřímně jedno, co je ve vašich soukromých souborech. Jedinou výjimkou je dětská pornografie, k jejímuž aktivnímu vyhledávání využíváme nástroj PhotoDNA (podobně jako Facebook nebo Google). Když ale svoje soukromé soubory sdílíte na internet, zálleží nám na tom, aby obsah, který sdílíte, nebyl vůči veřejnosti urážlivý. Používáme proto algoritmy, které mají za úkol hledat a zrušit sdílení u fotek obsahujících nahotu, které ale zároveň umožňují uživatelům toto rozhodnutí rozporovat. Naše podmínky, které zmiňujete, se tak vztahují skutečně jen na sdílený obsah. Pohlížíme na SkyDrive zkrátka jako na pevný disk v cloudu a považujeme za důležité se podle toho také chovat.

BilliardKing: Dočkáme se někdy synchronizace sdílených složek s desktopem? To je jediná věc, která mi chybí v porovnání s Dropboxem?
Omar: Chlape, tohle říkám Moně každý den. Nemáš ani tušení…
Mona: :) Já vás oba chápu a souhlasím, že je to velice důležitá možnost. Bohužel k tomu zatím nemáme co říct.

maate: Dočkáme se někdy návratu P2P synchronizace z Windows Live Mesh? Můžeme něco podobného očekávat do budoucna? Věřím, že tento způsob synchronizace skýtá pro Microsoft možný potenciál, především při zvážení současných obecných obav o zachování soukromí.
Mona: P2P synchronizace jako taková slouží ke dvěma účelům: 1. Urychlit synchronizaci mezi dvěma zařízeními. 2. Obcházení fyzického úložiště v cloudu. My neustále pracujeme na dosažení prvního bodu a zvažujeme všechny technologie, které by nám k tomu mohly pomoci. Co se týče toho druhého, nevěříme, že se jedná o udržitelný model vzhledem k požadavku, aby byla obě zařízení online. Návrat P2P jako alternativy pro ukládání dat na SkyDrive tedy neplánujeme.

firsttimedadd: Dočkáme se na SkyDrive někdy šifrování souborů?
Omar: Tuto možnost zatím nemáme. K tomuto účelu lze ale podle některých uživatelů použít TrueCrypt

Microsoft očividně na SkyDrive a na cloud obecně hodně vsází. Změna jména tedy rozhodně nebude jedinou novinkou, kterou pro něj a pro nás do budoucna plánuje. Bude tedy určitě zajímavé sledovat, s čím se pochlubí. Z tohoto týdne si můžete alespoň odnést uklidnění, že kvůli fotkám nahé přítelkyně nepřijdete o celý účet a s ním třeba o hry na Xboxu.

Miroslav Havlíček

13 komentářů

 1. Já to s těma fotkama říkal, měl jsem loni půl roku na speciálně vytvořeném skydrive 5 GB hardcore porna a nic mi nikdo nezablokoval. Byla to sázka, kterou jsem vyhrál..

  ale stále se našlo spousta trollů, co mi předhazovali 2,5 roku starej Čermákův článek z reflexu o tom, jak mu zablokovali účet kvůli ženské, kterou měl na skydrive a ještě k tomu ani nebyla nahá.

  otázkou je, jestli ho bez varování rovnou blokli (což se prý neděje), jestli fotky sdílel (což asi ano, jen se o tom zapoměl zmínit) a jestli to opravdu bylo kvůli této fotce (čert ví, co tam všechno měl)..

 2. Je od nich hezký, že si daj tu práci a zkontrolujou ti tvé soukromé úložiště. A měli by to rozšířit i na soubory potencionálně chráněné autorskými právy a na soubory potencionálně narušující osobní práva(např. na soukromí).

 3. Rezza (neregistrovaný)

  Tak mame tady ownCloud, ze ano ;-).

  • Rezza (neregistrovaný)

   Tak jo, tento clanek uz byl takovy posledni moment, ktery me dokopal konecne rozjet migraci na nas server. Ten jsme si prave kvuli temto zkriplovanim sluzeb (a to vsude, jedno jestli MS ci Google). Ja vim, jednoho dne nam ten server zakazou. Ted jsem nastavil kontaky a kalendar pres ownCloud, calDAV, cardDAV… CardDAV zatim nejak nepremava. Ted jeste mail :) Takze dekuji za clanek :)))

 4. A co je jim do toho co s kým chci sdílet? Pro mě je to prostě nepřijatelné z principu a jedna z věcí, proč do světa MS nechci.

  • třeba proto, že nechtějí, aby prasárny byly spojovány se značkou MS? Nebo proto, že je to prostě v některých zemích trestné?

  • Ah, soukromé sdílení… ale nic, já nemám na flame náladu.

  • Miroslav Havlíček

   Otázkou je, jestli rozlišují soukromé sdílení třeba mezi členy rodiny a naprosto veřejné. Někdo se tam na to taky ptal, ale to už neodpověděli.

  • Ale google strašně sleduje, to se u Microsoftu stát nemůže.

  • Miroslav Havlíček: to může být v důsledku jedno. Stačí nasdílet něco ostřejšího s kardinálem Dukou a poslat mu to na mail.. Myslíš, že ho bude zajímat, jestli je to sdílené veřejně, nebo jen s ním? Těžko. Ale rozhodně to neudělá MS dobré jméno..

  • Ah, takže logika stále pláče, ani ta osvěžující bouřka nepomohla.

  • Není hned třeba sarkasmu.. Prostě jen vidím věci jinak ;-)

 5. Petr (neregistrovaný)

  Je někde více informací o tom online editoru kódu? To by bylo konečně něco pořádného. Na mém SkyDrive zatím nic takového nevidím…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).