Epic Games vás konečně odmění za úspěchy. Novinku ocení všichni kovaní hráči

epic games achievement

Když se v roce 2005 objevily na Xboxu 360 achievementy, patrně nikdo netušil, jaký dopad budou mít na herní komunitu. Odměny v podobě odznáčků za splněné výzvy se staly neuvěřitelně populárními a velmi rychle je začala napodobovat také konkurence, jako třeba PlayStation či Steam.

Nyní se k tomuto trendu přidává další společnost, konkrétně Epic Games. Ta provozuje obchod s hrami Epic Games Store, takže je logické, že k nějaké formě digitálních odznáčků dříve či později sáhne. Společnost je nazvala Epic Achievements a jsou prozatím dostupné pro vybrané tituly, konkrétně Rocket League, Hades, Pillars of Eternity, Kena, Zombie Army 4 a Alan Wake Remastered.

epic games achievement2
Hodnota achievementů se řadí do čtyř kategorií: Bronze, Silver, Gold a Platinum

Achievementy od Epicu jsou rozděleny do 4 tříd: Bronze (s odměnou 5–45 zkušeností), Silver (50–95 zkušeností), Gold (100–200 zkušeností) a Platinum (který hráč dostane za nasbírání 1000 zkušeností v dané hře a za odměnu získá dalších 250 zkušeností). V současné době slouží achievementy pouze pro dobrý pocit hráčů, nicméně do budoucna na ně Epic plánuje navázat další sociální funkce.

Achievementy a možnost stažení z Microsoft Store jsou vítané novinky

Obchod Epic Games Store v poslední době značně šlápl do pedálů, pokud jde o dohánění konkurence – další novinkou je například možnost stáhnout jeho klienta z Microsoft Store, jenž je integrován do Windows 10 a 11.

Autor článku
Michael Chrobok
Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku