Domů » Bleskovky » EMUI 11 běží na 10 milionech zařízení Huawei. Víme, kdy zamíří na další modely

EMUI 11 běží na 10 milionech zařízení Huawei. Víme, kdy zamíří na další modely

Prostředí EMUI 11 představila společnost Huawei letos v září, od té doby jej byla schopná dodat na 10 milionů různých zařízení. Přestože je stále základem loňský Android 10, čínský gigant do něj přidal spoustu nových funkcí jako je např. vylepšený multitasking, inovativní vzhled nebo animovaný always-on režim.

emui 11

Ještě letos pro P40 a Mate 30 Pro

Firma Huawei také zveřejnila termíny, kdy se EMUI 11 dostane na další telefony. V západní Evropě má být harmonogram následující:

  • Prosinec 2020: Huawei P40, P40 Pro a P40 Pro+, Huawei Mate 30 Pro
  • Leden 2021: Huawei Mate Xs, Huwei Nova 7
  • První kvartál roku 2021: kompletní řada Huawei Mate 20, Huawei P30 a P30 Pro, Huawei Nova 5T a tablety MatePad Pro a MediaPad M6

Prostředí EMUI 11 je vůbec poslední verzí, která má jako základ systém Android; příští EMUI 12 bude pravděpodobně postavené na vlastní platformě Harmony OS 2.0, přičemž přechod by měl být dostupný i pro stávající smartphony.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).