TOPlist

Elon Musk přejmenoval Twitter. Nový název demonstruje jeho nevyspělost

elon musk dabel twitter
  • Elon Musk se chystá přejmenovat Twitter na „Titter“
  • V ústředí firmy v San Franciscu dokonce již logo změnil

Po tom, co minulý týden Elon Musk z ničeho nic změnil logo Twitteru na legračního psa Doge, pokračuje ve vtípcích i nyní. V hlavním sídle firmy, v kalifornském San Franciscu, nechal změnit nápis na budově firmy z „Twitter“ na „Titter“ tím, že dvojité v jednoduše natřel na šedo, aby nebylo vidět.

Svým husarským kouskem se pak pochlubil na síti. „Náš pronajímatel v SF HQ říká, že jsme ze zákona povinni zachovat nápis jako Twitter a nemůžeme odstranit ‚w‘, takže jsme ho natřeli barvou pozadí. Problém vyřešen,“ napsal Musk na Twitter.

Přetření nápisu na budově ale nemusí být vnímáno jen jako kanadský žertík nevyspělého šprýmaře Muska. Aktuální majitel a generální ředitel Twitteru totiž několikrát hovořil o tom, že by rád sociální síť oficiálně přejmenoval. V roce 2022 dokonce vytvořil anketu, v níž své příznivce žádal o vyjádření k takovému návrhu. Více než 56 % hlasujících hlasovalo pro to, aby se Twitter jmenoval bez písmene „w“, tedy „Titter“.

A co to vůbec znamená? Anglofonní čtenáři si hned vybaví ženská ňadra, slovo „tits“ či též „titties“ k této části těla odkazuje. Podle slovníku Cambridge Dictionary však slovo „titter“ znamená nervózně se smát, často něčemu, čemu máte pocit, že byste se smát neměli.

Autor článku Jakub Fišer
Jakub Fišer
Novinář, fanoušek moderních technologií, letních měsíců a asijského jídla. Mám rád filmy od Lynche, obrazy od Pollocka, french house a fotbalový klub Arsenal. Ve volném čase hraju na PlayStationu a chodím běhat.

Kapitoly článku