Domů » Bleskovky » Elektromobil Tesla má první oběť: Zabil se v něm zloděj, který ho chtěl ukrást

Elektromobil Tesla má první oběť: Zabil se v něm zloděj, který ho chtěl ukrást

Podnikatel Elon Musk, který v současné době vede automobilku Tesla, se až donedávna chlubil výjimečnou bezpečností jejího Modelu S. Jeho řízení si totiž dosud nevyžádalo jedinou oběť na životech. Od minulého týdne už to bohužel není pravda.

Prvním řidičem, kterému se stalo místo za volantem populárního elektromobilu osudné, je šestadvacetiletý Joshua Slot. Poněkud tragikomicky působí fakt, že se jednalo o zlodějíčka, který vůz ukradl z losangelského servisního střediska. Brzy po činu si ho ale všimla tamní policejní hlídka, načež začala nebezpečná honička ulicemi města. Ta ale brzy skončila, když se policejní vůz dostal do drobné kolize a nemohl v pronásledování pokračovat.


Tesla Model S

Slot ale nadále ujížděl vysokým tempem, když v rychlosti kolem 160 kilometrů za hodinu nezvládl řízení a narazil do tří dalších aut a několika sloupů pouličního osvětlení, které Teslu rozpůlily na dvě části. Přední polovina vozu skončila uprostřed silnice, zatímco ta zadní se po krátkém letu vzduchem zastavila až o zeď židovského komunitního centra.

 

Sám Slot byl při nárazu katapultován ze svého místa a ačkoliv se přivolaným záchranářům podařilo jej při převozu do nemocnice resuscitovat, nakonec svým zraněním podlehl. Stal se tak prvním řidičem elektromobilu Tesla Model S, kterému se řízení tohoto vozu stalo osudným.

Miroslav Havlíček

24 komentářů

 1. Vojta (neregistrovaný)

  Má co chtěl.

 2. Honza (neregistrovaný)

  No sice to nechtel :D ale patri mu to ;)

 3. Koko (neregistrovaný)

  První ☺

 4. Pastor (neregistrovaný)

  Takže se vlastně v autě nezabil. Zabil ho až náraz do překážky při vymrštění z vozu. Kdyby byl připoután, asi by byl v pohodě. No ještě se k tomu nevyjádřila sama automobilka…

 5. Sklenička z Ikea má první oběť. Petr P. (21) se udusil poté co vdech čaj rojbos značky Marks and Spencer. Na vyjádření obou společností čekáme…

  Ježíši, co to je za debilní bulvár?! Je vidět, že i nerdi potřebují svůj Blesk. :D

 6. Necromander (neregistrovaný)

  A čo to má spoločné mobilmi?

 7. DV (neregistrovaný)

  Po přečtení titulku jsem si představil, že se v autě objevila nějaká závada, něco ve stylu General Motors, ale tohle je čistě jeho vina, takže to oběť Tesly nebude.

 8. Petr J. (neregistrovaný)

  Může mi někdo kompetentní vysvětlit, proč se na Smartmanii píšou bulvární historky o autech? Kdo ze čtenářů je na tohle zvědavej? Prosím, zastavte dělání žumpy z mého oblíbeného webu!

  • Žumpa je tvůj příspěvek.Až budeš mít svůj web piš si tam o čem chceš a co chceš.

  • Petr (neregistrovaný)

   @htcjirka Opet jsi dostal sve „povesti“. Gratuluji!

  • O moji pověst neměj strach. :-)

  • Petr (neregistrovaný)

   Tos spatne pochopil. Ja o starch nemam. A pokud tobe nevadi byt tady za nejvetsiho hlupaka, tak je vse v naprostem poradku… :-D

 9. Petr Marek (neregistrovaný)

  Ze Smartmania.cz je SmartBlesk.cz? Na MM bych to čekal, ale tady?

  • dragon (neregistrovaný)

   Boha jeho co všichni máte s tím bulvárem? Normální článek a tady se z toho geekové mohou potento :)

  • sdf (neregistrovaný)

   Normalni clanek co nema nic spolecneho s timto webem.

  • Tony (neregistrovaný)

   Aký je rozdiel medzi tým, že zomrel v aute niekto a tým, že niekoho zabil mobil pri nabíjaní? Čo sa týka bulváru je to v pohode, takéto články tu boli párkrát a nikto nenadával. Prečo práve autá, to nám musí Smartmania vysvetliť, ale je pravda, že už tu niečo bolo s autami, nejaké recenzie.

 10. Velda (neregistrovaný)

  Tady nejde o to, že článěk nesouvisí s mobilními telefony (A proč by taky měl?), ale že je naprosto bulvární! Co toto je za oběť? Normální zloděj, který si způsobil sebezabití, přičemž nadpis je jako kdyby za to mohla automobilka…

 11. Více na TN.CZ

  • To Nova pořád existuje? Já myslel, že jak tam začali vyhazovat, že to zavřeli. Myslím, že nikomu by to nevadilo.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).