Cena:

Elektromobil od Applu by mohla vyrábět známá korejská automobilka. Probíhají první námluvy

A automobilu značky Apple se spekuluje již delší dobu, avšak uznávaný analytik Ming-Chi Kuo v tomto týdnu trochu utlumil naděje – jablečného automobilu se prý dočkáme nejdřív mezi lety 2025 – 2027, spíše ale ještě později. Vývoj je zatím v počátcích, přičemž specifikace prvního vozu má být hotová v horizontu 2 – 3 let. Apple aktuálně rozhazuje sítě a vypadá to, že stavbu svého prvního vozu nebude provádět vlastními silami.

Ilustrační obrázek

Bude Apple Car vyrábět Hyundai?

Jedním z adeptů na výrobu je korejská automobilka Hyundai Motors, která má v USA několik továren. Mluvčí automobilky v noci na dnešek prozradil televizi CNBC, že se společností Apple diskutuje o možné budoucí spolupráci, byť konkrétnější nebyl. Apple prý každopádně nejedná pouze s Hyundai, ale i s dalšími automobilkami, byť diskuze jsou prozatím v rané fázi.

Spolupráce s automobilkami je pro Apple logická, neboť firma z Cupertina nemá pro výrobu automobilů potřebné zázemí, ani výrobní technologie. Předpokládá se, že Apple svůj automobil navrhne a vybaví jej vlastními chytrými technologiemi, avšak samotnou produkci zadá některé tradiční automobilce. Vozy značky Apple by tak mohly být lépe zkonstruované než například Tesly, které jsou po technologické stránce na vrcholu, avšak dílenské zpracování u nich pokulhává.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.